Facebook Google+ Twitter

KRUS i rekonstrukcja rządu. Spodziewane polityczne zmiany

Premier Donald Tusk nie lubi zmian, bo jest przywiązany do pierwszej decyzji. Ale ze źródeł Platformy dochodzą informacje o przygotowywanym na jesień drugim expose i planach zmian w składzie rządu.

Sonda

Kogo wymieni Tusk?

 / Fot. PAPZe źródeł w kierownictwie Platformy Obywatelskiej i z mediów dochodzą sygnały, że po Euro 2012, zajdą w składzie rządu duże zmiany. Wcześniej premier Donald Tusk wygłosi, prawdopodobnie we wrześniu, bardzo ważne przemówienie, nazywane przez niektórych, drugim expose. Zapowie potrzebę zmian w obliczaniu podatku dochodowego rolników, konieczność wprowadzenia deregulacji i ograniczenia przywilejów emerytalnych górników.

Oczekiwane drugie expose premiera ma być podsumowaniem wyników działalności rządu w początkach drugiej kadencji a także prezentacją nowych zadań i wyzwań w dalszej pracy – informuje portal Money.pl.

Tymczasem wkrótce po Euro 2012 – jak spekulują media – ma dojść do ewentualnych zmian kadrowych w rządzie, które miałyby nastąpić na wniosek premiera Donalda Tuska. Przed kilkoma dniami były minister sportu, Mirosław Drzewiecki mówił dziennikarzom, że do rządu może wrócić po zmianach, np. Grzegorz Schetyna.

Rzecznik rządu Paweł Graś nie potwierdza tych informacji. Mówi, że nic mu nie wiadomo na temat rzekomo planowanej, rekonstrukcji rządu. Politycy – w jego opinii - "ciągle wietrzą jakieś zmiany", a to co ma być wie tylko premier. Wszystko jest możliwe – powiedział rzecznik, ale też "wszystko zależy od premiera". Na pewno nie jest tak - stwierdził rzecznik rządu, że Euro będzie "momentem przełomowym, po którym nastąpi zmiana w rządzie. Euro jest egzaminem dla nas wszystkich" – zaznaczył rzecznik Graś.

Członek zarządu PO, Andrzej Biernat ocenia, że premier Tusk "pozostawi skład swojego gabinetu bez zmian" - w. Premier, bowiem ma przywiązanie do swoich pierwszych decyzji, i dlatego nie należy spodziewać się "jakiegoś szczególnego zamieszania w rządzie po mistrzostwach" - powiedział dziennikarzom poseł Biernat.

Także i inni politycy z zarządu Platformy - "nie spodziewają się rekonstrukcji rządu, jesienią". Podkreślają, że decyzja w tej sprawie, należy wyłącznie do premiera. Ale, gdyby doszło do wymiany części ministrów to jako jedna z pierwszych do odwołania będzie szefowa ministerstwa sportu, Joanna Mucha. Bo stanowi dziś poważne obciążenie dla rządu - mówi jeden z zaufanych dziennikarzom, polityków Platformy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

markos
 • markos
 • 10.06.2012 08:10

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, metropolita przemyski, abp Józef Michalik powiedział ę w Krośnie, że w Polsce potrzebny jest katolicki laikat. Abp Michalik przewodniczył mszy św. z okazji 15. rocznicy pobytu papieża Jana Pawła II w tym mieście. I chuj i po rekonstrukcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 08.06.2012 16:18

@ Mirek K - jak , nie gubisz się z tym ciągłym zmienianiem nicków ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek K
 • Mirek K
 • 08.06.2012 09:46

Najlepsze wyjście dla Polski było by gdyby Platforma i postkomuniści stali się "Trupami" politycznymi!

Tylko taka opcja uchroni nas przed dalszą działalnością agentury w Polsce i umożliwi normalny rozwój kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zygi
 • Zygi
 • 08.06.2012 07:54

30%Polaków to czuby nawet Tworki im nie pomogą.Od wojny najlepszy rząd to widać i słychać i czuć.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Majka
 • Majka
 • 07.06.2012 23:52

Chwalą Tuska Niemcy i Rosja; bo działa w ich interesie ,natomiast my jesteśmy kundlami i poniewierani przez te mocarstwa. To wina rządu Tuska i pozostałych moralnych karłów ,z tego agenturalnego rządu!

Dobry przykład Bruksela : gdzie deptano nasze flagi narodowe ,gdy patrioci chcieli wejść na salę Parlamentu ,by przysłuchiwać się debacie w obronie TV Trwam!. Polka z W.Brytanii płakała gdy jakiś gorliwy głupek, zabrał flagę i wrzucił do kosza .... to hańba. Inne nacje takie jak Niemcy ,Francuzi nie pozwolili by na coś takiego ,hańba dla rządu i naszej dziadowskiej dyplomacji!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy ze zgiętym karkiem godząc się na każde upodlenie czołgają się do narodzin do śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 07.06.2012 22:57

Po tym optymistycznym akcencie idę SPAĆ , bo jutro do roboty .

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 07.06.2012 22:55

CIEKAWE , KTO BY DAWAŁ PRACĘ GDYBY NIE BIZNES . SOCJALIZM JUŻ MAMY ZA SOBĄ - TYLKO NIE PIS !.TYLKO ROZDAWAĆ , ABY ROZDAWAĆ TRZEBA KOMUŚ ZABRAĆ " zwykły człowieku."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tusk robi dobrze "wielkiemu biznesowi" aby polepszyć życie zwykłemu człowiekowi palcem nie kiwnie załatwi go podatkami albo przedłużeniem pracy do śmierci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
No Nie
 • No Nie
 • 07.06.2012 22:37

UWAŻAM ,ŻE NA TĄ CHWILĘ NIE MA LEPSZEGO KANDYDATA NA PREMIERA OD TUSKA .
CAŁY ŚWIAT GO CHWALI , PODZIWIA A MALKONTENTOM ZAWSZE BĘDZIE ŹLE.
JAK POWIEDZIAŁ KLASYK.....DO ROBOTY ...!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.