Facebook Google+ Twitter

KRUS zbada słuch dzieciom z obszarów wiejskich

Współautorzy: Marta Wróbel

KRUS kontynuuje "Program badań przesiewowych słuchu u dzieci w wieku szkolnym z terenów wiejskich". Wraz z płatnością ubezpieczenia społecznego rolnicy otrzymują ulotkę informacyjną o tych badaniach.

Pierwsza strona ulotki / Fot. SkanKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we współpracy Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Osób Niesłyszących i Niedosłyszących "Człowiek-człowiekowi" przeprowadzi program w okresie od marca do grudnia 2011 r. Obejmie on uczniów klas pierwszych oraz dzieci z podejrzeniem wad słuchu z klas II-IV.

Badania są bezpłatne oraz dobrowolne.

Z ulotki każdy rodzic dowie się, jak wygląda procedura: "Podczas badania dziecko ma założone słuchawki, z których emitowane są tony niskie, średnie i wysokie. Na podstawie wyniku badania możemy się dowiedzieć, czy dziecko słyszy dobrze czy też ma ubytek słuchu, który utrudnia mu porozumiewanie się rówieśnikami, nauczycielami i rodzicami."

Druga strona ulotki / Fot. SkanBadanie jest nieinwazyjne, co oznacza, iż jest ono bezpieczne dla zdrowia dziecka i bardzo łatwe do wykonania.

Źródło: ulotka KRUS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Gość
  • Gość
  • 22.01.2011 11:56

Witam serdecznie...
Według mnie takie badanie jest świetną sprawą. Zresztą postaram się z niego skorzystać.
Wiadomo, że Krus nie zapłaci za ewentualne leczenie. Jednak fakt, że pomoże wykryć ubytek na słuchu nie powinien nikomu wadzić. A jeśli ktoś uważa, że Krus wykrył niech Krus leczy jest w błędzie. Po to staramy się o dzieci, by zapewnić im to co tylko możemy. Czasem trzeba sobie odmówić tego czy owego. Krótko mówiąc nie wyobrażam sobie sytuacji, w której skąpię pieniędzy na leczenie dziecka.... Bądźmy wdzięczni za to, że w ogóle dostaniemy coś za darmo. Składki w Krus nie są wysokie w porównaniu z innymi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gośc
  • gośc
  • 21.01.2011 19:06

KRUS zbada słuch?? i co dalej??? Cóż z tego, że dziecko dowie sie ze ma problem? kto zaplaci za leczenie?? Takie bezplatne badania słuchu w szkołach sa bez sensu. Jest to wyciągnięcie pieniędzy z kasy KRUS-U.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.