Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28298 miejsce

"Kruszwickie Echa" osób niepełnosprawnych - dzień drugi

Współautorzy: Marta Wróbel

Dzień drugi II "Kruszwickich Ech" przebiegł pod znakiem wycieczki "Rusałką" po jeziorze Gopło oraz przeglądów - wokalnego i plastycznego.

Na "Rusałce". / Fot. M. WróbelWycieczka trwała półtorej godziny i podczas niej uczestnicy II Regionalnego Przeglądu Twórczości Osób Niepełnosprawnych "Kruszwickie Echa", oprócz podziwiania przepięknej przyrody nadgoplańskiej z pokładu statku "Rusałka" śpiewali, dobrze się bawili i tańczyli do muzyki, którą z głośników serwował im kapitan statku. Na statku organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Sportu "Ziemowit" oraz pracownicy kruszwickich Warsztatów Terapii Zajęciowej zorganizowali dla wszystkich skromny poczęstunek.Widok ze statku na "Mysią Wieże". / Fot. M. Wróbel

Po zakończeniu rejsu chętni, którzy czuli się na siłach, powędrowali na wzgórze, gdzie stoi Mysia Wieża i z ogromnym zapałem zaczęli wspinać się po wielu schodach aż na szczyt... Ponieważ pogoda nie dopisała i było bardzo zimno oraz padał deszcz wizyta na szczycie wieży była bardzo krótka, ale radość ze zdobycia szczytu przez osoby niepełnosprawne ogromna. Po wycieczce wszyscy przenieśli się do "Ziemowita" gdzie odbył się konkurs wokalny oraz plastyczny.

Uczestnicy konkursu plastycznego podczas pracy nad swoim obrazem. / Fot. M. WróbelW przeglądzie wokalnym wystąpiło siedmioro uczestników. Jako pierwsza wystąpiła Monika Wojdylak, która zaśpiewała piosenkę "Ale to już było" z repertuaru Maryli Rodowicz. Kolejną uczestniczką była Danuta Wawrzyńska w piosence "Kołysanka dla nieznajomej", a po niej zaśpiewał Robert Wrzesiński piosenkę "Black and White" z repertuaru zespołu kombii. Jako czwarta w kolejności zaprezentowała się Aneta Waldeck, która zaśpiewała piosenkę harcerską oraz piosenkę z repertuaru Mario Marini. Jako kolejna wystąpiła Marta Wawrzynek, która w konkursie wykonała: "Kilka prostych prawd" z repertuaru Patrycji Markowskiej oraz piosenkę zespołu LO 27 pt. "Kiedy chcesz". Adrianna Fabiszewska, która zaprezentowała piosenkę "Od dziś" oraz Karol Bardziński z piosenką Czerwonych Gitar "Tak bardzo się starałem" zakończyli pokaz.

Na scenie odbywał się przegląd muzyczny, a pod sceną równolegle odbywał się konkurs plastyczny, który polegał na malowaniu przed konkursowiczów martwej natury zaproponowanej przez organizatorów. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z ośrodków,które brały udział w przeglądzie. Prace były wykonywane różnymi technikami, malowane farbami, pastelami, kredkami i ołówkiem. Podczas prac nad obrazami widać było
jak wiele emocji wkładają uczestnicy w swoje rysunki, aby one były jak najładniejsze.

Ostatnią atrakcją dnia była dyskoteka dla uczestników i opiekunów. Podczas imprezy wszyscy bawili się świetnie, a tańcom i śpiewaniu nie było końca.

Takie spotkania są bardzo dobre dla osób niepełnosprawnych, bo spotykają się one w gronie ludzi podobnych sobie, gdzie nie ma rozróżnienia na zdrowych i chorych. Oni wszyscy są tacy sami. Takie spotkania pozwalają niepełnosprawnym poznać podobnych sobie nowych znajomych, a tym którzy widzą się po raz kolejny dają możliwość zobaczenia wzajemnych postępów.

Jedna z uczestniczek konkursu wokalnego- Marta Wawrzynek. / Fot. M. WróbelJeden z artystów podczas występu, prawie każdy występ zakończył się oklaskam na stojąco. / Fot. M. WróbelUczestnicy II Regionalnego Przeglądu Twórczości Osób niepełnosprawnych podczas wieczornej dyskoteki. / Fot. M. Wróbel


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawa impreza. I dobra robota. Cieszę się, że mogłyście tam być - bawić się i pracować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.