Facebook Google+ Twitter

"Kruszwickie echa" pełne wzruszeń - gala finałowa

Współautorzy: Magdalena Wróbel

Piątek w Centrum Kultury i Sportu w Kruszwicy upłynął pod znakiem rozstrzygnięć II Regionalnego Przeglądu Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych "Kruszwickie Echa".

Uczestnicy MINI PLAYBACK SHOW / Fot. M. WróbelKażdy uczestnik i opiekun otrzymał drobne upominki z rąk pani dyrektor CKiS "Ziemowit i kierownika WTZ Kruszwica. / Fot. M. WróbelW piątek odbyła się gala, na której ogłoszono wyniki przeglądów. Gośćmi specjalnym tego dnia byli - wiceburmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak oraz Rafał Walter, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu. Panowie zostali zaproszeni do wręczania nagród uczestnikom.

Na początek wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami, każda grupa po kolei, była zapraszana na scenę po odbiór drobnych upominków. Każde wystąpienie spotykało się z ogromnym aplauzem publiczności - co wskazuje na to, że impreza bardzo zbliżyła do siebie uczestników.

Gospodarze WTZ Kruszwica zdobywcy trzeciego miejsca w MINI PLAYBACK SHOW. / Fot. M. Wróbel Laureaci w kategorii „Mini playback show”

Trzecie miejsce zajął zespół „African Boys" z piosenką Big Cyc "Makumba" - Warsztaty Terapii Zajęciowej Kruszwica. Zostały przyznane dwa drugie miejsca: Robert Ruciński z Grudziądza za "Billie Jean" i Monika Wojdylak - Kruszwica, za piosenkę "Dżaga". Pierwsze miejsce zajął zespół "Africa B" z WTZ Koło, który zaprezentował piosenkę Africa Simone "Ramaya".

Na czym polegał konkurs? Uczestnicy (zespoły) musieli wybrać piosenkę i przygotować do niej układ taneczny lub występ teatralny. Utwory były wykonywane z playbacku. Po uroczystym wręczeniu nagród w tej kategorii, nagrodzeni zaprezentowali się po raz kolejny na kruszwickiej scenie. A publiczność znów nie szczędziła braw i uśmiechów...

Przegląd plastyczny

Kilka prac z pleneru przeglądu plastycznego. / Fot. M. WróbelW przeglądzie wzięło udział 20 osób. Trzecie miejsce zajął Michał Późniak ze Strzelna. Drugie miejsce przypadło Małgorzacie Lechmann z Bydgoszczy, a pierwsze miejsce zajął Krzysztof Podgórski. Nagrodzone prace zostały zaprezentowane na scenie. A pozostałe prace można było oglądać wchodząc na sale. Co ważne i warte podkreślenia, poziom prac był bardzo wysoki, można pozazdrościć umiejętności uczestnikom przeglądu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Takie imprezy dla osób niepełnosprawnych są wspaniała sprawą. Dzięki nim i osobom takim jak autorki artykułów dotyczących imprezy w Kruszwicy społeczeństwo dowaiaduje się, że osoby nie pełnosprawne to tacy ludzie jak każdy z bas, że są to normalni ludzie, którzy tak wiele potrafią z siebie dać innym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.