Facebook Google+ Twitter

Kruszyniany przeżywają turystyczne oblężenie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-17 07:57

Rekordowa liczba gości odwiedza w ten weekend Kruszyniany w województwie podlaskim. Tylko w sobotę przyjechało tam ponad tysiąc osób.

Dziś trzeci i ostatni dzień I Festiwalu Kultury i Tradycji Tatarów Polskich. Zjechali goście ze Śląska a także Czech, Litwy, Białorusi i rosyjskiej Baszkirii, aby zaprezentować bogactwo swojej tradycji i historii.

Ich śladem do Kruszynian przyjeżdżają też turyści z całego kraju. Jak mówią, to jedyne tego typu miejsce w Polsce, gdzie splatają się ze sobą różne kultury i religie. Poza tym można tam naprawdę dobrze zjeść.

Festiwal w Kruszynianach to także liczne pokazy tatarskiego oręża oraz warsztaty: kulinarne, taneczne, jazdy konnej i strzelania z łuku. Rozpoczną się w "Tatarskiej Jurcie" w samo południe a zakończą konkursami.
Na Stadionie Miejskim w Sokółce odbędzie się plenerowe widowisko walki Tatarów połączone z prezentacją kultury rycerskiej i konkursami strzeleckimi.

I Festiwal Kultury i Tradycji Tatarów Polskich odbywa się w trzech miejscach jednocześnie: Kruszynianach, Krynkach i Sokółce w ramach X Międzynarodowej Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.