Facebook Google+ Twitter

Krwawa niedziela. Nasiliły się izraelskie ataki na Strefę Gazy

Od zeszłej środy twa konflikt izraelsko-palestyński. Ostrzał rakietowy Izraela przez Palestyńczyków nasilono po zabiciu przez lotnictwo izraelskie Ahmada Dżabariego, szefa operacji zbrojnej Hamasu.

 / Fot. EPA/ARSHAD ARBABRakiety bojowników radykalnego Hamasu, wystrzeliwane ze Strefy Gazy na terytorium Izraela wywołały falę odwetu. Na Gazę ruszyła izraelska machina militarna z ziemi, powietrza i wody. Trwają naloty bombowe lotnictwa. Domy mieszkalne i obiekty publiczne, w tym siedziba Hamasu w Gazie, rozsypują się w gruz. Giną niewinni cywile, w tym matki i dzieci. W nocy, z niedzieli na poniedziałek, trwała kolejna fala nalotów na Strefę Gazy. W mieście zginęły trzy osoby, w tym pięcioletnie dziecko. W niedzielę, 18 listopada, izraelska bomba zrzucona na dom w Gazie, zabiła 10 osób, w tym cztery kobiety i troje dzieci.

Rzecznik palestyńskiego Hamasu podał, że liczba ofiar śmiertelnych izraelskich ataków, z każdą chwilą rośnie. Dotychczas zginęło 80 osób, w tym połowa cywilów. Wieczorem podczas nalotu izraelskiego na Strefę Gazy, poniosło śmierć trzech Palestyńczyków: dwóch mężczyzn zginęło na drodze w samochodzie w czasie podróży na południu Strefy Gazy, a w mieście Rafah życie straciła w swoim domu 60-letnia kobieta. Dom jej został zbombardowany - czytamy w serwisie Interia.pl.

W czasie jednego z nalotów na miasto Gazę, uległ zniszczeniu posterunek policji w dzielnicy Zeitun. Wczorajsza niedziela, jak dotychczas, przyniosła Palestyńczykom najtragiczniejsze żniwo – 29 ofiar śmiertelnych, w większości kobiet i dzieci. Rannych po stronie palestyńskiej jest około 700 osób, a po stronie izraelskiej - 50. Od początku konfliktu zginęło 3 cywilnych Izraelczyków. Francuska agencja prasowa AFP informuje, że w nocy z niedzieli na poniedziałek, Strefa Gazy była ostrzeliwana przez jednostki izraelskiej marynarki wojennej, również z morza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo to wszystko smutne. Wyobraźmy sobie jednak sytuację odwrotną. Palestyńczycy są uzbrojeni po zęby i chronieni przez Rosję i Chiny przed skutkami sprzeciwu na świecie wobec ich działań, a Izraelczycy zostali przez nich zawojowani. Stany Zjednoczone zamieniły się w kilka krajów trzeciego świata, a Europa Zachodnia to już tylko kilka rewolucyjnych republik islamskich. W tej sytuacji Izraelczycy zaczynają zabijać na oślep swoich sąsiadów Arabów. Ręka w dół od każdego, kto uważa, że w takiej sytuacji wyznawcy Proroka w jego islamistycznej postaci bawiliby się w jakieś wybiórcze ataki, ograniczali skalę bombardowań i ostrzału artylerii itd.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.