Facebook Google+ Twitter

Krwawe uczty na drugim froncie La Liga

Malaga i Atletico zdominowały konfrontacje z Valencią i Sevillą, teoretycznie najgroźniejszymi konkurentami w walce o miejsca 3-4.

To mógł być idealny moment na rozprawienie się z ekipą Manuela Pellegriniego - Malaga pozostawała bez zwycięstwa od miesiąca, a w środku tygodnia odbyła męczącą podróż do Sankt Petersburga (w drodze powrotnej zawodnicy pozwolili sobie na świętowanie awansu do 1/8 Ligi Mistrzów, podobno nie skończyło się na symbolicznej lampce wina).

Tymczasem La Rosaleda była świadkiem deklasacji Valencii. Pod wynikiem 0:4 podpis może złożyć Mauricio Pellegrino. Rzadko, kiedy już po 13 kolejkach można poznać trenera, który jest absolutnie niewłaściwą osobą w niewłaściwym miejscu.

Bezradność debiutanta

"Byłem zaskoczony" - przyznał po meczu. Trudno sobie wyobrazić, żeby któryś z klasowych szkoleniowców wygłosił takie zdanie. Trener jest właśnie od tego, żeby nie bywać zaskakiwanym. Nawet po porażce w fatalnym stylu, a takie zdarzają się przecież każdemu, szuka się przyczyn, analizuje, gdzie popełniono błędy, który wycinek piłkarskiej rzeczywistości został zaniedbany, którym elementom należałoby poświęcić więcej uwagi.

Wszystko można by jeszcze zrozumieć, gdyby nie to, że nie pierwszy raz najwłaściwszym przymiotnikiem do opisania postawy Valencii jest makabryczny (mecze z Mallorcą i Betisem).

Dokonując przeglądu technicznego zespołu wychodzi, że żaden mechanizm nie funkcjonuje jak należy. Rozegranie dwóch z rzędu meczów na solidnym poziomie wydaje się wyczynem ponad możliwości, razi katastrofalna dyspozycja w meczach wyjazdowych. Współpraca między liniami - nie istnieje. Atak pozycyjny - można zapomnieć, wymiana trzech podań na połowie Malagi nastręczała niewytłumaczalnych trudności.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.