Facebook Google+ Twitter

Krwawe żniwo misji w Afganistanie. Zginął kolejny polski żołnierz

To już 27. polska ofiara misji w Afganistanie. Starszy kapral Jarosław Maćkowiak zmarł, a dwóch pozostałych żołnierzy doznało lekkich obrażeń wskutek ostrzału polskiego patrolu. Do ataku doszło w południowej prowincji Ghazni.

W zamachu ucierpiało trzech Polaków, których natychmiast przetransportowano do szpitala polowego. Niestety nie udało się uratować starszego kaprala Jarosława Maćkowiaka - żołnierz odniósł zbyt ciężkie obrażenia. Stan dwóch poszkodowanych żołnierzy lekarze oceniają jako dobry.

Żołnierz, który zginął, na misji był po raz drugi.

Szczegóły: Polski żołnierz zginął w Afganistanie


Źródło: TVP Info

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

BOLEK
  • BOLEK
  • 16.08.2011 15:00

CHCIAL , TO NIE ZYJE.CZEGO NIE ROBI SIE DLA PIENIEDZY. TO NIE ZOLNIERZE TO NAJEMNICY. PRAWDZIWY ZOLNIERZ BRONI SWOJEJ OJCZYZNY A NIE SZLAJA SIE ZA PIENIEDZMI PO SWIECIE. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAC PANIE

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 09.06.2011 10:41

W pełni zgadzam się ze stanowiskiem moich poprzedników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ci co udają się na wyprawę wojenną to płatni zabójcy (najemnicy, kilerzy) Oni wiedzą, i ryzykują, że mogą nie powrócić do swoich rodzin. To ich decyzja. Zdajemy sobie sprawę, że tam, gdzie są wysyłani, muszą się pozbyć wrodzonych odruchów człowieczeństwa : przecież niejednokrotnie muszą zabijać niewinne dzieci, niewinne kobiety i starców, niewinnych rolników czy zwykłych robotników... nawet takich, którzy z narażeniem swojego życia walczą o swoją ojczyznę, chwytających za broń aby uchronić swoje dzieci, swoje siostry czy matki przed barbażyńskim gwałtem najeszców i okupantów. 27 chłopaków którzy zostawili tam życie, to 27 za dużo! Ale co zrobić gdy dla nich ważniejsze są pieniądze aniżeli spokojne sumienie i czyste ręce. Napewno... nie dla chwały ( bo zbrodnią nie można się chwalić) tylko dla pieniędzy w myśl: pecunia no omlet... ale ocieka krwią niewinnych dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 03.06.2011 16:26

A ja przypominam po raz kolejny: każdego dnia giną cywile, którzy próbują normalnie żyć po zmianie "rządzących". Giną z rąk fanatyków, którzy dla zabicia jednego żołnierza znienawidzonego najeźdźcy potrafią zabić 10 cywili. To państwo, które potrzebuje pomocy wewnątrz, a nie z zewnątrz - zwłaszcza ze strony Polski, w której burdel jest wystarczający, abyśmy wszyscy zajmowali się samymi sobą, a nie pomagali na lewo i na prawo - za cenę setek tysięcy złotych i zmarnowanych ludzkich żyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak najbardziej się zgadzam! Przed wyborami prezydenckimi nasz polski rząd obiecał wycofanie naszych wojsk z tej bezsensownej dla naszego narodu misji.
Owszem wycofanie nastąpi ale...stopniowo. Najpierw zaplanowano do końca 2012 roku redukcję zadań i zmniejszenie liczby kontyngentu. Podobno dopiero do końca roku 2014 mają trwać działania zmierzające do całkowitego wycofania polskich wojsk, gdyż tak zakłada plan sojuszniczy. Ilu jeszcze żołnierzy zginie? Ile żon i matek będzie cierpiało?Ile dzieci starci ojcó?
Miała to być przecież misja pokojowa jednak jest to pole walki. Niemal każdego dnia dochodzi do zamachów i giną żołnierze sił koalicji. Cena tej misji jest bardzo wysoka - kosztuje ludzkie życie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ech
  • ech
  • 02.06.2011 21:11

To dopiero 27. Polak, a ilu już Irakijczyków gryzie piach?
Bezprawny najazd i okupacja państwa niczym nam nie zagrażającego.

27. Polak nie żyje, bo władze Polski nie potrafią podjąć decyzji o wycofaniu wojsk z tej misji - porażki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.