Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12008 miejsce

"Krwawię cicho żyjąc, żyję cicho krwawiąc". O "Sali samobójców" J. Komasy

4 marca br. odbyła się premiera filmu Jana Komasy "Sala samobójców". Film opowiada historię maturzysty - Dominika (Jakub Gierszał), który nie potrafi odnaleźć się wśród rówieśników.

Brak akceptacji ze strony kolegów, obojętność rodziców i poczucie niższości doprowadzają do tego, że Dominik zaczyna szukać pomocy w świecie wirtualnym. Wsparcie znajduje w grupie ludzi, którzy tworzą tzw. "salę samobójców". Tam poznaję Sylwię (Roma Gąsiorowska), która chce popełnić samobójstwo.

Dzieło Jana Komasy pokazuje brutalną rzeczywistość i wywleka na światło dzienne cały bród i zepsucie społeczeństwa. Problem braku intymności w internecie jest powszechny. Niestety, o tym się tylko mówi. Jan Komasa przedstawił obraz "wspólnoty internetowej" w prosty, ale jednocześnie okrutny sposób. Film obfituje w sceny, które mogą wywołać u widza odrazę i strach. Strach o dzieci, które mogą bez problemu wejść na portal internetowy i obejrzeć nastolatków uprawiających seks lub podcinających sobie żyły.

Internet niebezpieczny nie tylko dla dzieci

Aktorstwo w "Sali samobójców" stoi na wysokim poziomie. Agata Kulesza i Krzysztof Pieczyński - filmowi rodzicie Dominika zasługują na szczególną uwagę. Nie widzą problemów syna, a na pierwszym miejscu stawiają jego maturę, studia i karierę zawodową. Jakub Gierszał bardzo dobrze odnalazł się w roli głównego bohatera - introwertyka, który stroni od kontaktów z ludźmi. W dalszej części filmy poznajmy jego drugie oblicze. Widzimy chłopaka uzależnionego od internetu, który ma problem z określeniem własnej orientacji seksualnej.

Internet - problem XXI wieku

Ciekawym pomysłem było przedstawienie wirtualnego życia Dominika w postaci animacji komputerowej, która była tworzona przez 12 miesięcy. W cały projekt było zaangażowanych 22 specjalistów. W produkcji użyto dwóch programów Maya i Max, dzięki którym można było stworzyć postacie i trójwymiarową grafikę. Po premierze filmu, w internecie pojawiało się wiele komentarzy na temat tego, że film jest banalny, schematyczny i prosty. Szkoda, że śmierć znaczy tak niewiele dla nas znaczy...

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

guwienko123
  • guwienko123
  • 10.07.2012 13:27

ten film mnie bardzo poruszył. nie wiem dlaczego to dominik zrobił?
bardzo go cenie co zrobił dla ukochanej
TO JEST NAJLEPSZY FILM POLSKI 20 razy go oglądałam i wzrszam się zawsze
najpiękniejszy FILM świata!!!!!!;D

Komentarz został ukrytyrozwiń
mroczkiewicz
  • mroczkiewicz
  • 09.05.2012 15:26

polecam ten film bo jest naprawde świetny!!! ale zgadzam się że ma kilka dziwnych scenek

Komentarz został ukrytyrozwiń
aga ...
  • aga ...
  • 21.04.2012 14:42

najlepszy polski film jaki widziałam . Uwielbiam go oglądać , jest taki prawdziwy. Dzisiejsza młodzież właśnie tak postępuje , nie raz spotykałam się z przypadkami gdy moje koleżanki podcinały sobie żyły... robiły wszystko by zniszczyć sobie życie tylko dlatego bo nie były odrzucane przez rodziców . Przykre ale niestety prawdziwe :( Ten film uczy i pokazuje jakie jest życie . Polecam ja osobiście oglądałam 5 razy ten film :D haha

Komentarz został ukrytyrozwiń
prawda
  • prawda
  • 18.02.2012 15:50

film dla gowniarzy

Komentarz został ukrytyrozwiń
axel
  • axel
  • 23.10.2011 15:55

ja oglądałem ten film tydzień temu. Niemam możliwości iść do kina, więc sobie go ściągnąłem. Nigdy nie lubiłem polskich produkcji, ale ten film zrobił na mnie wrażenie. Był taki prawdziwy, dialogi proste i zrozumiałe. Film mnie poruszył......

brawa dla głównych bohaterów oraz wykonawców.

Komentarz został ukrytyrozwiń
damian kina
  • damian kina
  • 20.09.2011 09:20

no ja tez tak mam, rozumiem cie

Komentarz został ukrytyrozwiń
pika pika
  • pika pika
  • 30.08.2011 12:00

Ten film jest na prawdę przepiękny, pomimo pewnych momentów w filmie, które były na prawdę bardzo dziwne. Ukazuje rodziców, którzy ogarnięci pracą zapomnieli o najistotniejszym, a mianowicie ich synu Dominiku. Jest on bardzo zagubiony, samotny. Ta Sylwia przedstawiła mu życie w samych negatywnych barwach, on sam powiedział jej czym jest życie, że nie warto popełniać samobójstwa. Powiedział to tak inteligentnie, to było na prawdę piękne i skłaniało do refleksji. Bardzo przykry był koniec. Dominik zrobił coś strasznego i chciał to cofnąć niestety już było za późno. Gorąco zachęcam do obejrzenia tego filmu. On nie skłania do samobójstwa, a wręcz odwrotnie przedstawia jak piękne jest życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
joanna
  • joanna
  • 29.04.2011 20:49

film oglądałam wczoraj, niestety nie podobał mi się. niektóre momenty dawały do myślenia, ale... czekałam na więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
xxdreamerxx
  • xxdreamerxx
  • 26.04.2011 22:26

Moim zdaniem ten film był świetny. Łzy same napływały do oczu. Świetny temat, bardzo prawdziwy. Niestety przedstawia smutną rzeczywistość wrażliwych nastolatków, zagubionych w dzisiejszym świecie. W dzisiejszym smutnym świecie. Po wyjściu z kina wciąż myślałam o Dominiku, o jego historii. Film wycisnął ze mnie prawdziwe, ukryte emocje. Bardzo polecam! <3