Facebook Google+ Twitter

Krwią malowane

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-27 09:41

Pomóżmy Syryjczykom, walczącym o demokrację i obalenie rządów Baszara Assada

Znany syryjski karykaturzysta polityczny Ali Ferzat został w czwartek (25.8.2011) porwany, brutalnie pobity i krwawiący porzucony na ulicy w Damaszku w Syrii dlatego tylko, że pozwolił sobie krytykować dyktatora Syrii Baszara Assada.
Oprawcy połamali mu ręce i porzucili z workiem na głowie na ulicy ostrzegając, że to tylko pierwsza lekcja za obrazę "mistrza" ( prezydenta Assada).

To tylko jedna z niedawnych prób stłumienia sprzeciwu wobec dyktatora Baszara Al Assada. W zeszłym miesiącu piosenkarz Kaszusz, kompozytor popularnej antyreżimowej piosenki z syryjskiego miasta Hama, został znaleziony martwy z usuniętymi strunami głosowymi.

Szanowni, zwracam się do wszystkich z prośbą o przekazanie tej wiadomości wszystkim dziennikarzom i rysownikom, by wspierali Alego w swej działalności i zrobili wszystko, co w ich mocy, by ujawnić brutalne czyny reżimu Assada i jego barbarzyńskie prześladowanie ruchu demokratycznego w Syrii.

Sześćdziesięcioletni Ali Ferzat jest jedną z najbardziej znanych osobistości świata kultury arabskiej (http://www.ali-ferzat.com/). Stopniowo narastał u niego krytycyzm brutalności i okrucieństw, popełnianych wobec pokojowych demonstrantów, domagających się demokratyzacji Syrii.

Poniżej cytaty z międzynarodowej prasy:
1) http://www.washingtonpost.com/blogs/blogpost/post/syrian-security-forces-break-hands-of-political-cartoonist-ali-ferzat/2011/08/25/gIQAmF9idJ_blog.html?tid=sm_twitter_washingtonpost
2) http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/thugs-break-hands-of-syrias-top-cartoonist-for-assad-lampoon-2344157.html
2) http://www.guardian.co.uk/world/2011/aug/25/syria-cartoonist-ali-ferzat-beaten


Piotr
Przeczek
(Piotr Przeczek)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świat teraz interesuje się Libią, zapominając o cierpieniach Syryjczyków. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.