Facebook Google+ Twitter

Krwiodawcy ze Szwecji dostaną SMS-a, gdy ich krew uratuje komuś życie

Krwiodawcy w Szwecji, mogą spodziewać się wiadomości o treści "dziękuję" po każdorazowym oddaniu krwi do stacji oraz SMS-a z informacją, że oddana przez nich krew właśnie uratowała komuś życie.

 / Fot. Autor: Vegasjon (Praca własna) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], Wikimedia CommonsCiągłe problemy z deficytem krwi zmuszają do wychodzenia naprzeciw krwiodawcom. Kampanie reklamowe z udziałem osób sławnych, plakaty czy różnego rodzaju benefity wiążące się z oddaniem krwi mają zachęcać społeczeństwo do wykonania tego prostego, ale jakże istotnego gestu.

Szwedzkie władze postanowiły nawiązać kontakt z dawcami za pomocą wiadomości SMS - podaje MIC.com. Za każdym razem, kiedy obywatel Szwecji zdecyduje się oddać krew, otrzymuje od państwa wiadomość z podziękowaniem. Według Karoliny Blom Wiberg (menadżerki komunikacji w stacji krwiodawstwa w Sztokholmie), zadaniem tej inicjatywy jest uświadomienie dawcom jak ważną odgrywają rolę oraz wyrażenie wdzięczności za podjętych przez nich wysiłek.

Wydawać się może, że taka prosta rzecz, jak wiadomość tekstowa na telefonie nie zmieni dużo. Jednak inicjatywa działająca w Szwecji już od trzech lat przynosi pożądane skutki. Przybywa nowych dawców, a ci, którzy już raz zdecydowali się oddać krew, wracają, by znów to uczynić.

Kontakt SMS-owy z krwiodawcami w połączeniu z systemem, który pozwala zobaczyć społeczeństwu aktualny stan poziomu krwi w stacjach, powoduje szybką reakcje ludzi i pozwala uniknąć braków w zasobach.

Warto by inne kraje zainspirowały się szwedzkim pomysłem i skorzystały z dobrodziejstw technologi XXI wieku. Otrzymanie wiadomości, że właśnie uratowało się komuś życie jest niezawodnym oddziaływaniem na ludzką psychikę, napędzającym do dalszego działania.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.