Facebook Google+ Twitter

Krwista muzyka. Debiutancki album zespołu Venflon

W czwartek miała miejsce premiera debiutanckiego krążka zespołu Venflon. Ciężki rock, odważne teksty z przesłaniem. Dla ludzi bezkompromisowych i dysponujących mocnymi nerwami!

Początek działalności zespołu


Zespół Venfllon stworzyli:Maciek Ornoch i Krzysztof Tywonek. Marzeniem chłopaków było, aby grać ciężkiego rocka. Potem do zespołu dołączył Maks (bas) i Marcin (bębny).

W lutym 2003 roku zespół rozpoczął działalność, szybko nagrali demo i ruszyli z koncertami. Pierwszy występ "na żywo" miał miejsce w czerwcu 2004 roku. Zagrali kilkanaście koncertów oraz mieli za sobą udział w festiwalu młodych zespołów muzycznych - PROXIMA 2004. Stali się również gwiazdą cyklu koncertów Grungealive i w ten sposób zyskiwali kolejne rzesze fanów.

Dalszy rozwój grupy


Z początkiem 2005 roku w zespole pojawia się nowy gitarzysta - Staszek. Zespół dalej grał na żywo, brał również udział w festiwalach, na których zdobywał nagrody (Remrock Festiwal 2005). Z piosenką "Człowiek" udało się przebić zespołowi Venflon do szerszej świadomości słuchaczy. Nagranie wygrało październikowe notowanie Bislisty w Polskim Radiu Bis i trafiło również na składankę "Praska Fala Dźwięku".

W lutym 2006 roku Venflon wszedł do studia by nagrać materiał do nowej płyty demo, na której znalazły się zarówno nowe utwory jak i stare kawałki w nowych aranżacjach. Następne miesiące to przestój w działalności zespołu, który zagrał jedynie kilka koncertów, w tym koncert unplugged w Klubie Proxima. W kwietniu 2007 roku doszło do przetasowań w składzie. W zespole pojawił się Maciej Michniewicz, który został nowym gitarzystą oraz perkusista Maciej Powojewski.

Skąd taka dziwna nazwa - Venflon?


Pewnie większość z Was zastanawia się skąd taka dziwna nazwa dla zespołu. Nie ukrywam - mnie też to bardzo intrygowało. Postanowiłam zapytać chłopaków o to skąd wpadli na taką nazwę dla kapeli. Odpowiedzieli mi, że jest kilka teorii odnośnie tego zagadnienia. Jedna z nich mówi, że nazwa ma odzwierciedlać szybkość, bezpośredniość i skuteczność przekazu jaki trafia do słuchacza za pośrednictwem muzyki:niczym narkotyk podany do krwiobiegu bezpośrednio przez venflon.

Rok 2010 czasem przełomu dla Venflonu


W pierwszej połowie roku zespół rezygnuje z grania "na żywo" i wchodzi do studia. Nagrywa w końcu długo oczekiwany przez swoich fanów long play. Na albumie znajduje się dziesięć kawałków.

1. Zanim spłonę

2. Znów będę bał się wstać

3. Kamienie

4. Zbawiłem się sam

5. Twarz

6. Koniec

7. Mój głos

8. Ukrywam się

9. Nikt

10. Zmierzch

Są one naładowane mocnym, gitarowym brzmieniem. Teksty są odważne. W ogóle materiał na płycie przeznaczony jest dla ludzi o mocnych nerwach. Nie są to piosenki wesołe. Raczej takie przy których można podjąć głębszą refleksję o sobie, o swoim życiu. Przy tych tekstach czasem należy wręcz płakać. Chłopaki powiedzieli mi kiedyś, że taka muzyka jest im najbliższa. Grają po prostu tak jak czują, że chcą grać. Wyśpiewanie złych emocji sprawia, że może być nam dużo łatwiej w życiu.

Grupa świadomie rezygnuje ze współpracy z wydawcami i podejmuje decyzję o tym, aby swoją muzykę udostępni za darmo i bez pośredników. Dlatego udostępnili swoją płytę za darmo i w pełni legalnie w internecie. Można ją także zakupić bezpośrednio u chłopaków. Wystarczy napisać pod adres e-mail: band@venflon.pl Cena albumu 20 złotych.

Oficjalna strona zespołu Venflon:grupa Venflon oraz za pośrednictwem portali społecznościowych - Myspace i Facebook.

Najbliższy koncert zespołu przewidziany jest na 18 listopada o godzinie 19. Klub Mercy w Warszawie.

Materiał powstał na podstawie materiałów na temat grupy Venflon i mojego wywiadu przeprowadzonego z zespołem w dniu 27 kwietnia 2009 roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.