Facebook Google+ Twitter

Krym - turystyczna atrakcja Ukrainy

Krym – to półwysep na południu Ukrainy, walorami, którego zachwycał się niegdyś sam Mickiewicz. Dzisiaj coraz częściej nasi rodacy wybierają Krym na miejsce swojego letniego wypoczynku.

Gniazdo jaskółki / Fot. Iryna StokhmyalI nic w tym dziwnego, bo warunki pogodowe na Krymie są bardziej odpowiednie dla wczasowiczów niż nad Bałtykiem. Średnia temperatura powietrza na czarnomorskim wybrzeżu latem wynosi +27 stopni, temperatura wody +21-23 stopni. To tak jak w Turcji, z którą Krym ma granice przez morze, tyle ze życie nad morzem Czarnym jest o wiele tańsze, co dla wielu turystów jest decyzdujące. (Na przykład, na Krymie jest wiele uroczych dzikich plaż, na których nikt nie zabroni nam leżeć na własnym ręczniku i nie zmusi zapłacić za leżak). Krystalicznie czysta morska woda w połączeniu z pięknem dzikiej natury - taka sceneria co roku przyciąga coraz więcej wczasowiczów.

Krym to idealne miejsce wypoczynku i dla tych turystów, którzy lubią spędzać urlop w górach. Góry Krymskie znajdują się na południu półwyspu i bezpośrednio graniczą z morzem. Warto wybrać się na wycieczkę na jeden z najbardziej znanych masywów górskich Aj-Petri. Nagrodą dla wytrwałych będą piękne widoki i zjazd wyciągiem. U podnóża tej góry w mieście Ałupka położony jest pałac hrabiego Woroncowa. Okazałą rezydencję wybudowano na brzegu morza w XIX stuleciu w trzech stylach: gotyku, baroku i mauretańskim. Obecnie w pałacu znajduje się muzeum z kolekcją obrazów i meblami z tamtej epoki. Wokół pałacu leży piękny XIX–wieczny park, gdzie na 40 ha rośnie 200 gatunków egzotycznych drzew i krzewów. Ta okazałą posiadłość była planem filmowym produkcji „Podróży Pana Kleksa”.

Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Krymu jest „Gniazdo jaskółki”. Położona na pionowej 40-metrowej skale nad morzem budowa
przypominająca średniowieczny rycerski zamek, znajduję się "w miasteczku Gaspra 20 km. od miasta Jałta. To właśnie w tym miejscu reżyser Krzysztof
Gradowski nagrywał swój słynny film „Akademia pana Kleksa”. Z tarasu widokowego tej unikalnej konstrukcji otwiera się przepiękny widok na morze. (Tylko aparat w dłoń i robić zdjęcia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.