Facebook Google+ Twitter

Kryminał z Kopernikiem w roli głównej

Co łączy Mikołaja Kopernika z piękną gdańszczanką Anną Schilling, włoskim „fioletowym człowiekiem” Stefano Parezzio, warszawskim wydawcą Łukaszem Dybowskiem i wiedeńską dziennikarką Anną Schiegl? Odpowiedź w najnowszej powieści Artura Górskiego.

Artur Górski - Zdrada Kopernika / Fot. http://zbrodniawbibliotece.pl/mm/stories/okladki/zdrada-kopernika.jpgPomysł na napisanie tej książki narodził się w głowie Artura Górskiego po ukazaniu się jego artykułu w czasopiśmie "Fokus Historia". Jego tematem były relacje pomiędzy Mikołajem Kopernikiem a Anną Schilling. Zebrana wiedza oraz materiały posłużyły dziennikarzowi - o czym sam mówi we wstępie powieści - do napisania książki, której akcja toczy się podczas pięknego letniego miesiąca, a dokładniej w lipcu 2009 roku.

Książka nawiązuje do historii tajemniczej kochanki astronoma, Anny Schilling i dzieła Joachima Retyka "Narratio prima" (które autentycznie istnieje), w którym opisano teorie heliocentryczne Kopernika. Jednak w książce Górskiego chodzi o wzbogaconą wersję Narratio prima, w której astronom miał się wyrzec własnych teorii. Czy taka wersja istnieje naprawdę?

Ta właśnie księga staje się głównym celem włoskiej mafii, na czele której stoi człowiek lubujący się w fiolecie - Stefano Parezzio. Grupa, którą kieruje za wszelką cenę chce pozyskać owego białego kruka wartego miliony. Nie ugną się przed niczym, także przed wciągnięciem w aferę dziennikarza Łukasza Dybowskiego.

Dziennikarz podejmuje się na początku misji powierzonej mu przez człowieka w fiolecie polegającej na zbadaniu, czy naprawdę istnieje tajemniczy egzemplarz Narratio prima.
Redaktor brnąc coraz bardziej staje się główną ofiarą afery kryminalnej. Sytuacja, w której się znajdzie wymaga od niego odwagi, dystansu oraz logicznego myślenia, a każde odstępstwo od tej reguły może kosztować go życie. Gra toczy się nie tylko o wielkie pieniądze, ale i o życie. Niestety ciąg wydarzeń owocuje śmiercią kilku bohaterów dalszego planu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.