Facebook Google+ Twitter

Krynica Morska oficjalnie rozpoczęła sezon turystyczny

Nawet padający deszcz nie zepsuł uroczystości w Krynicy Morskiej, bo prawdziwym żeglarzom nie straszna żadna pogoda. Inaugurację sezonu zorganizowano pod hasłem ,, Rewitalizacja śródlądowych szlaków wodnych".

Profesjonalnie przygotowany do prezentacji powiat tczewski. / Fot. Tomasz LegutkoDo szlaków wodnych należy m.in. międzynarodowa autostrada wodna E70. Od kilku lat marszałkowie sześciu województw podejmują działania, aby przywrócić świetność trasy wodnej i wypromować polski odcinek międzynarodowej drogi wodnej E70. W sprawę rewitalizacji Wisły i żeglugi śródlądowej zaangażowało się wielu parlamentarzystów, Ministerstwo Infrastruktury i Pomorski Samorząd. Jeżeli plany się ziszczą to podróże rzekami i kanałami z Gdańska do Niemiec bądź na francuskie wybrzeże Atlantykiem - nie będą niczym niezwykłym. Mimo fatalnego stanu autostrady, na uroczystości przypłynęła nią z Berlina nad Zalew Wiślany grupa wodniaków z Elbląga.

Oblegane stoisko powiatu sztumskiego w przeciwieństwie do stoiska gminy Nowy Staw. / Fot. Tomasz LegutkoPodczas uroczystości 4 lipca 2009r. w Krynicy Morskiej swoje walory prezentował m.in. Gdańsk i gminy leżące nad Zalewem Wiślanym, powiat nowodworski, gmina Stegna, woj. warmińsko - mazurskie. Najlepsze stoiska prezentowały gminy: Krynica Morska, Gdańsk oraz Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. Najmniej efektownie -można powiedzieć skromnie- zaprezentowało tzw. ,,serce Żuław” - gmina Nowy Staw.

Szkoda, że w prezentacjach turystycznych nie uczestniczył Malbork, z pewnością miałby się czym pochwalić. Tereny leżące nad Zalewem Wiślanym, są piękne i unikalne, z bogatą historią. Takie spotkania z pewnością służą rozwojowi bazy turystycznej i wymianie doświadczeń. Promocja i pogłębianie wiedzy na temat regionu podnoszą świadomość miejsca, w którym żyjemy, budują tożsamość regionalną, dumę i godność.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.