Facebook Google+ Twitter

Krynica Zdrój centrum biznesowym

Po raz kolejny Krynica Zdrój na kilka dni zamieni się w centrum biznesowe, do którego ściągną znakomitości świata polityki, kultury, gospodarki, biznesu. XVII Forum Ekonomiczne zaczyna się 5 września i będzie trwać do soboty 8 września.

Logo Forum Ekonomicznego / Fot. źródło: www.forum-ekonomiczne.plOrganizatorem Forum jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, a pomysłodawcą całej idei, Zygmunt Berdychowski. Instytut Wschodni przy organizacji Forum współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi organizacjami naukowymi oraz mediami. Gośćmi ubiegłych spotkań w Krynicy, obok ekspertów, biznesmenów i polityków, byli najwyżsi urzędnicy państwowi, między innymi prezydenci: Wiktor Juszczenko, Valdas Adamkus, Aleksander Kwaśniewski.

Do uczestnictwa w tegorocznym Forum Ekonomicznym zaproszono m.in. komisarzy Unii Europejskiej - Guntera Verheugena, Danutę Hubner i Dalię Grybauskaite, a także premierów państw europejskich, Jarosława Kaczyńskiego, Gediminasa Kirkilasa, Wiktora Janukowycza. Krynicę odwiedzą również Vaclav Havel, Julia Tymoszenko i polska minister ds. rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

„Europa – kryzys, zmiany czy szanse?” to motto XVII Forum Ekonomicznego, które ma wyznaczać kierunek prowadzonych dyskusji. By ułatwić gościom rozważanie tych kwestii i pomóc im należycie ocenić sytuację Europy, pierwszego dnia Forum opublikowano raport niezależnych ekspertów pt. „Nowa Europa. Raport z transformacji”. Debaty odbywają się w 10 panelach dyskusyjnych, m.in. Paliwa i energetyka, Nowa gospodarka, Unia i jej sąsiedzi, Społeczeństwo. Wszystkie dyskusje mają być tłumaczone symultanicznie na trzy oficjalne języki Forum – język rosyjski, angielski i polski.

Forum Ekonomiczne jest głównie zgromadzeniem dyskusyjnym, ale również co roku wyróżniane są firmy, osoby i instytucje z Europy Środkowo-Wschodniej, które od ubiegłego Forum wyróżniły się aktywnością i efektywnością w działaniu.
Areną Forum będą między innymi Nowa Pijalnia i Stary Dom Zdrojowy / Fot. Marcin NowakTuryści, którzy chcieliby w tych dniach odwiedzić Krynicę, raczej nie poznają tych najbardziej znanych i atrakcyjnych miejsc miasta gdyż zostały one zamknięte i przystosowane na użytek Forum. Mowa tu o krynickim deptaku, Pijalni Głównej, Nowym i Starym Domu Zdrojowym, a także Kinie Jaworzyna. Obecnie te ośrodki tworzą centrum biznesowe, do którego nie ma wstępu nikt poza zaproszonymi gośćmi.
Organizatorzy zwracają uwagę na doniosłość tego wydarzenia, które stwarza możliwości do prowadzenia dyskusji w środowisku międzynarodowym, co sprzyja rozwojowi współpracy międzypaństwowej. Ponadto sama Krynica wiele zyskuje dzięki Forum. Planowana jest budowa ogromnego centrum konferencyjno-kongresowego, które ma posiadać salę widowiskową na 1500 osób, galerię handlowo-usługową, podziemny parking i hotel. Centrum ma nie tylko ułatwić i unowocześnić organizację kolejnych spotkań, ale ma także stać się wizytówką miasta.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Forum

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.