Facebook Google+ Twitter

Krynica Zdrój. XXI Forum Ekonomiczne rozpoczyna się 7 września

Już w środę, 7 września, rozpocznie się kolejne XXI Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju. Polskie "DAVOS” to największe forum ekonomiczne w Polsce politycy i biznesmeni, będzie gościć w tym roku ponad 2.500 osób z 66 państw.

Logo Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju / Fot. Materiały promocyjne ForumJuż w środę, 7 września rozpocznie się kolejne XXI Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju, koło Nowego Sącza. Polskie “Davos” - bo tak nazywają to największe forum ekonomiczne w Polsce politycy i biznesmeni - będzie gościć w tym roku ponad 2,5 tys. osób i ponad 500 akredytowanych dziennikarzy z 66 krajów. Podczas zbliżającego się forum, którego hasło to: "Europejskie dylematy: partnerstwo czy rywalizacja". Zorganizowano 6 sesji plenarnych i 150 paneli dyskusyjnych.

Na sesjach plenarnych, przy stołach dyskusyjnych pojawią się również urzędujący i byli prezydenci oraz premierzy zapowiada Jerzy Bochyński - prezes Instytutu Studiów Wschodnich - "Tutaj spotykają się przy jednym stole nieraz przeciwnicy i rywale zawsze lepsza jest siła argumentu niż argument siły i to jest największa wartość krynickich debat". Krynickie forum to miejsce spotkań najważniejszych osób związanych z gospodarką, polityką i kulturą krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Na Forum omawiane są tematy przyszłości krajów regionu CEE w kontekście polityki europejskiej, wyzwań gospodarczych i ekonomicznych.

Na potrzeby tegorocznego forum na Deptaku wyrósł "Dom Forum" (120 metrów długości, 20 metrów szerokości i 9 metrów wysokości) klimatyzowany namiot z pięcioma salami konferencyjnymi. To właśnie tutaj zostaną zaproszeni politycy, menadżerowie wielkich korporacji, ludzi nauki i mediów

Przypomnę iż Klaus Schwab pomysłodawca World Economic Forum (popularne - Davos) był człowiekiem bardzo bogatym, kiedy w 1971 roku zainaugurował pierwsze gospodarcze forum. Pomysłodawcom Forum Ekonomicznegow Krynicy jest fantastyczny człowiek Zygmunt Berdychowski, który nie jest bogatym człowiekiem, a Krynica nadrabia swoją pozycję trudnymi do rozwikłania w Europie problemami, inteligencją, oraz przyjaznym miejscem

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.