Facebook Google+ Twitter

Krypta dostępna od niedzieli

Pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. bezpieczeństwa potwierdził, że krypta gdzie zostanie pochowana para prezydencka będzie dostępna od niedzieli. – Nie jestem jedynie w stanie powiedzieć, która będzie to godzina. Czy 20 lub 21 – mówi Adam Młot.

- Po naszych wczorajszych wieczornych ustaleniach doszliśmy do wniosku, że krypta będzie otwarta - mówi Adam Młot. Krypta dla osób chcących ją odwiedzić będzie dostępna od wieczora. - W chwili kiedy z Wawelu zniknie ostatni funkcjonariusz BOR-u, zaczenimy wpuszczać ludzi - tłumaczy Jacek Majchrowski, prezydent miasta.

Porządku w krypcie będzie pilnować Straż Miejska wraz z harcerzami. Proboszcz katedry ksiądz prałat Zdzisław Sochacki prosi także o nie przynoszenie zniczy i kwiatów.

Przeciwny udostępnieniu krypty w niedzielę jest wojewoda Małopolski Stanisław Kracik. - Wedługo mnie takie rozwiązanie, jest nie dobre. Ludzie będą jeszcze pod wpływem emocji. Poza tym do krypty będzie się wchodzić i wychodzić tymi samymi wąskimi schodami. Może być trudno zapanować nad tak dużym tumem - mówił wojewoda podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.