Facebook Google+ Twitter

Krystian „Truth” Czaplicki i jego Huby

Czy wszystkie centra handlowe muszą być do siebie podobne? Niekoniecznie. Krystian „Truth” Czaplicki udowadnia, że przestrzeń tego typu obiektów można wykorzystać w odważny artystycznie i unikalny sposób.

 / Fot. Materiały promotoraMagnolia Park to największa wrocławska galeria handlowa. W sierpniu obecnego roku ruszyła jej rozbudowa, co spowodowało konieczność postawienia tymczasowej ściany odgradzającej część handlową Magnolii od tej nowo powstającej. I tu do akcji wkroczył Krystian „Truth” Czaplicki. Zaproszony przez właściciela centrum handlowego do zagospodarowania tymczasowej ściany, wykorzystał w pełni tę okazję, pokazując, że galeria handlowa może być równocześnie…galerią sztuki.
Ekspozycję otwarto oficjalnie na uroczystym wernisażu, który odbył się 10 października. Od tego dnia klienci mają szansę zatrzymać się na chwilę, robiąc zakupy i podziwiać „Huby” – styropianowe formy przypominające grzyby. Instalacja w galerii handlowej składa się z ponad 1000 "grzybów", które sięgają 13 metra tymczasowej ściany.

Magnolia Park decydując się na odważny krok przekazania przestrzeni handlowej w ręce wrocławskiego artysty, promuje lokalnych twórców. – Do tej pory ekspozycje autora można było podziwiać częściej za granicą niż w naszym kraju. Uznaliśmy, że warto pokazywać jego prace w rodzinnym mieście i to dużej publiczności - mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor galerii Magnolia Park. Krystian „Truth” zwraca uwagę na fakt, że wystawa ma charakter tymczasowy i jest połączeniem wielu sztuk – dizajnu, plastyki i rzeźby. - Swoimi działaniami chciałbym zmienić coś w przestrzeni publicznej. Instalacja w centrum handlowym daje mi możliwość dotarcia do jak największej liczby odbiorców - tłumaczy artysta.

Dzieło wrocławskiego artysty jest wykonywane specjalnie dla Magnolia Park. Swoje „Huby” artysta instalował wcześniej na kominach, fasadach fabryk i bloków mieszkalnych, wyostrzając kontrast pomiędzy niecodziennym podłożem i białymi surowymi hubami. Oryginalne ekspozycje Krystiana ,,Truth” Czaplickiego pojawiły się do tej pory m.in. w Londynie, francuskim Bordeaux, włoskim Prato czy Moskwie, i zostały doceniane przez tamtejszą publiczność i ekspertów.

Wrocławskie „Huby” można podziwiać do końca grudnia 2013 roku w Magnolia Park.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.