Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1089 miejsce

Krystyna Jamroz in memoriam - festiwal muzyczny w Busku - Zdroju

Zgodnie z 23 – letnią tradycją w pierwszym tygodniu lipca w Busku – Zdroju odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Jedną z największych tegorocznych gwiazd będzie Vadim Brodski.

Ten wybitny skrzypek podczas buskiego festiwalu obchodzić będzie swój benefis. Vadim Brodski z kwartetem zagra wSłoneczko sławy Vadima Brodskiego w Busku - Zdroju. / Fot. Krzysztof Krzak przedostatnim dniu festiwalu w synagodze w Pińczowie, spotka się z miłośnikami swojego talentu w kawiarence festiwalowej, a na zakończenie XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz odsłoni w buskiej Alei Gwiazd swoje słoneczko.

Melomani, którzy w dniach 1 – 8 lipca 2017 roku przyjechali do Buska – Zdroju mogli też posłuchać recitali tak wybitnych wirtuozów, jak: Kanadyjczyk Charles Richard – Hamelin, laureat II nagrody XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina; Veriko Tchumburidze i Bomsori Kim, laureatek I i II nagrody XV Festiwalowe koncerty odbywały się w wielu miejscach Buska - Zdroju i poza nim. / Fot. Krzysztof KrzakMiędzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Bałkańskie rytmy zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Gradimir z Serbii. Łódzki Teatr Muzyczny wystąpił z operetką Franza Lehra "Kraina Uśmiechu" w reżyserii Zbigniewa Maciasa. Na piątek, 7 lipca, zaplanowano koncert "Od muzyki filmowej do Sinatry" z udziałem Katarzyny Jamróz, Tomasza Stockingera i Jacka Borkowskiego. W Busku – Zdroju wystąpił także Krzesimir Dębski z Krzesimir Dębski (z lewej) z Arturem Jaroniem, pianistą i dyrektorem buskiego festiwalu podczas spotkania w festiwalowej kawiarence. / Fot. Krzysztof Krzakreaktywowanym specjalnie na tę imprezę zespołem String Connection. Wybitny kompozytor w kawiarence festiwalowej promował również napisaną przez siebie książkę "Nic nie jest w porządku. Wołyń – moja rodzinna historia".

Podczas festiwalu po raz trzeci odbywały się przesłuchania uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego imienia Krystyny Jamroz, wybitnej sopranistki (1923 – 1986), urodzonej w Busku – Zdroju. W różnych koncertach, także plenerowych, zaprezentowali się artyści również związani z tym miastem: Salonowa Orkiestra Zdrojowa świętująca 70-Renata Drozd i Jakub Oczkowski wykonali najbardziej znane duety operetkowe. / Fot. Krzysztof Krzaklecie działalności, Orkiestra Dęta Buskiego Samorządowego Centrum Kultury (głównego organizatora festiwalu) pod dyrekcją Jana Tokarza, Kwintet Jerzego Cygana i tenor Jakub Oczkowski, który wraz z sopranistką Renatą Drozd i zespołem Strauss Ensemble zaśpiewał "Najpiękniejsze duety operetkowe".

Poza Buskiem koncerty festiwalowe odbywały się także w Ożarowie, Pińczowie, Wiślicy i Solcu – Zdroju. Natomiast koncert finałowy, lwowska gala operowa, zatytułowana "Złote głosy Lwowa" będzie transmitowany na żywo w Internecie (początek w sobotę, 8 lipca br. o godzinie 20). Wystąpiła w nim Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej pod dyrekcją Myrona Jusypowicza i soliści.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No, no sporo się dzieje... Nazwiska robią wrażenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.