Facebook Google+ Twitter

Krystyna Janda bierze na warsztat "Seks dla opornych"

Poradnik "Seks dla opornych" ma sprawić, że życie Karola i Barbary stanie się ciekawsze. Znudzone małżeństwo odegra para aktrów: Dorota Kolak i Mirosław Baka.

Warszawski Teatr Polonia i Teatr Wybrzeże z Gdańska przygotowują wspólną produkcję: "Seks dla opornych".

 / Fot. Robert Jaworski/Materiały promocyjneSztuka przedstawia losy znudzonego małżeństwa, które chce zmienić swoje przeciętne życie. Receptą na nudę ma być weekend w luksusowym hotelu. Zabierają ze sobą poradnik „Seks dla opornych”, który jednak częściej będzie prowadził do groteskowych nieporozumień, niż dawał przydatne rady. Małżonkowie, Karol i Barbara, może nie przeżyją najbardziej namiętnego weekendu swojego życia, ale za to odkryją wartość codziennej bliskości.

Utwór napisany został przez kanadyjską dramatopisarkę Michele Riml. Jej teksty wystawiane są głównie na terenie Kanady i Stanów Zjednoczonych, ale trafiają również do teatrów w Europie. Już jej pierwsza sztuka „Souvenirs” wygrała Young Playwright Search, później nominowana była do wielu innych nagród m.in. do Jessie Richardson Awards. „Seks dla opornych” należy do najpopularniejszych tekstów Riml.

"To gorzki, ale zabawny tekst" - pisze na swoim blogu Krystyna Janda.

 / Fot. Robert Jaworski/Materiały promocyjneWspółpraca Krystyny Jandy z Teatrem Wybrzeże planowana była od dłuższego czasu, od początku również rozpatrywano udział Doroty Kolak i Mirosława Baki. Pierwotnie miał zostać wykorzystany scenariusz Marka Koterskiego „Baby są jakieś inne”. W międzyczasie jednak doszło do realizacji filmowej, więc z pomysłu zrezygnowano, żeby uniknąć porównań do filmu. Ostatecznie reżyserka zaprosiła aktorów Teatru Wybrzeże do udziału w realizacji właśnie „Seksu dla opornych”.

Premiera sopocka: 20 stycznia, Teatr Wybrzeże, Scena Kameralna
Premiera warszawska: 12 lutego, Teatr Polonia

Nie zakończył się również kontakt z Markiem Koterskim. Tym razem sytuacja się odwróciła: to Janda udostępni swoje felietony, a Marek Koterski zajmie się reżyserią. Premiera monodramu również w styczniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.