Facebook Google+ Twitter

Krystyna Janda nowym wcieleniem Syrenki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-01 15:57

Syrenka Warszawska ma od dziś twarz Krystyny Jandy. Od trzech lat symbol Warszawy zmienia wizerunek na współczesną twarz kobiety. Pierwszym wcieleniem syrenki była Edyta Górniak, w ubiegłym roku zwyciężyła Monika Olejnik. Dzisiaj ogłoszono, że w tym roku wcieleniem Syrenki będzie Krystyna Janda.

Aktorka przyznała, że jest bardzo zaskoczona wyborem internautów, Dodała, że choć na razie nie wie, jakie są obowiązki Syrenki, będzie je realizować. Wyraziła nadzieję, że -nie będzie musiała pływać w Wiśle, ale liczy na to, że w tym roku będa jakieś honorowe uroczystości w których weźmie udział - jako syrenka warszawska-. Krystyna Janda zapowiedziała, że -będzie rozsądną syrenką, chce realizować marzenia dotyczące miasta i swoich planów związanych z działaniem artystycznym-.
W plebiscycie organizowanym przez miesięcznik "Machina" kandydowało 15 kobiet. Krystyna Janda pokonała między innymi Agnieszkę Chylińską, Hannę Lis, Omenę Mensach i Otylię Jędrzejczak.

Jak podkreśla redaktor naczelny "Machiny" Piotr Metz, o tym, kto otrzyma tytuł "Syrenki Warszawskiej", zadecydowali młodzi ludzie: Metz uważa, że konkurs pokazał, że syrenka - to symbol kogoś kto potrafi zmieniać rzeczywistość. Jego zdaniem w głosowaniu brali udział głównie młodzi ludzie, a jeżeli głosował ktoś z pokolenia 18-latków - to raczej ze względu na Och-Teatr, a nie na "Człowieka z marmuru", czy "Tatarak". Metz uważa, że ten plebiscyt pokazuje, że Krystyna Janda działa na wielu polach.

W Warszawie są trzy pomniki syrenki. Najbardziej znany wizerunek stoi nad Wisłą. Ma twarz poetki i żołnierza AK - Krystyny Krahelskiej. To do jej wizerunku podobny jest herb miasta. Syrenka stoi też na Rynku Starego Miasta, natomiast trzeci pomnik znajduje się na ślimaku ulicy Karowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.