Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24634 miejsce

Krystyna Pawłowicz nazywa Bartoszewskiego "kiepskim pastuchem"

Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, która zasłynęła z charakterystyki flagi Unii Europejskiej i nie tylko. Tym razem powoduje głosy niechęci nazywając Władysława Bartoszewskiego "kiepskim pastuchem", którego widzi na krześle elektrycznym.

Krystyna Pawłowicz (PiS). By Piotr Drabik from Poland (Krystyna Pawłowicz) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons licencja: CC3.0 / Fot. Piotr DrabikKrystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości uchodzi za polityka dość bezkompromisowego i naruszającego pewne ogólnie przyjęte normy etyczne. Flagę Unii Europejskiej nazwała "szmatą", zaś gender uznała przyczynkiem do legalizacji obcowania człowieka ze zwierzęciem. Czy kolejny zauważony przejaw natury światopoglądowej Krystyny Pawłowicz będzie przedmiotem skupienia uwagi Sejmowej Komisji Etyki Poselskiej?

Posłanka PiS źle zniosła Władysława Bartoszewskiego w spocie kampanii wyborczej Platformy Obywatelskiej. W wypowiedzi dla Superstacji odniosła się w następujący sposób: "Jest to pastuch powiedziałabym słabej klasy. No i niech pastuch się schowa i już nie poucza, ani bydła ani nikogo innego. Wydaje mi się, że już czas na emeryturę. Mi się nie podoba co on robi, mimo zasług w okresie wojny, natomiast to co robi ostatnimi laty, bardzo mi się nie podoba. Rzeczywiście, jeśli na nas mówi bydło, to jest kiepskim pastuchem." Rzec by można, że jest to przykład księżycowej polityki, gdzie waga wypowiadanych słów spocznie w swoim czasie.

Spot z udziałem Władysława Bartoszewskiego został przez nią omówiony, chociaż nie oglądała tej produkcji. Wystarczył jeden kadr: "Siedzi w fotelu jak przed egzekucją na krześle elektrycznym i to już chyba po wykonaniu wyroku, bo wszystkie światła jakieś pogaszone dziwnie." Według Pawłowicz jest to znamienne: "Bartoszewski przyłączył się do straszenia Polaków."

Media odnotowują kolejne głosy komentarzy, oburzenia, przygany i wszelakich innych uczuć i emocji zdrowego narodu. Przykładowo, Monika Olejnik zamieściła wpis na swoim profilu Facebook: "Ciekawe, czy Pawłowicz wie, że Bartoszewski był więźniem Auschwitz i więźniem politycznym w komunie? Durne babsko."

Słowa Moniki Olejnik nie są odosobnioną uwagą. Wpisy na portalu "Twitter" mają podobny wydźwięk. Jarosław Kuźniar (TVN, dziennikarstwo o cechach przekazów globalnych) komentuje: "Zagubiony baran." Michał Majewski ("Wprost", wysoki współczynnik poniedziałkowych niepokojów) z wyrazem rozpaczy: "Bosze, co ta Pawłowicz wygaduje o tym Bartoszewskim. Ona musi być V kolumną Tuska." Zaś Barbara Nowacka (Twój Ruch) oddaje obraz sytuacji w sposób bardziej dosadny: "Pawłowicz to synonim upadku tytułów i stopni w polskiej nauce." Sama Platforma Obywatelska zamieściła notkę znamionującą pewien dystans: "Takie słowa wobec prof. WB nie są akceptowalne, jesteśmy oburzeni słowami posłanki PiS."

Niezalezna.pl zdaje się prezentować odmienne zdanie: "Prymitywna manipulacja Platformy, aby zaatakować poseł Pawłowicz za krytykę Bartoszewskiego." Fronda.pl w odniesieniu do komentarza Moniki Olejnik na Facebooku: "Resortowe dziecko oburzone na Krystynę Pawłowicz." Wiele zainteresowania można zauważyć wśród szeregów nacjonalistów i tym podobnych historii.

źródło: Gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (28):

Sortuj komentarze:

Chłopaki, co wy tutaj z tą "wsią" się barujecie? A jakie to ma znaczenie? Aaaa...!!! No tak! Bo jak ktoś jest z miasta, to "widać, słychać i czuć..."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, twoi przodkowie też pochodzą ze wsi, i co z tego? Można być wykształconym panem ze wsi, a można być i niedokształconym chłopkiem z miasta którego przerasta poprawne użycie czyjegoś nazwiska :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panicz, nie panicz, ważne, że z miasta i bez kompleksu niższości ;)
Nadal Pawłowicz pochodzi ze wsi, zauważyłeś? :)

Jakbym napisał - Bonk jest niezbyt mądrym frustratem przegranej, do końca świata i jeden dzień dłużej, opcji, to i tak wszyscy wiedzieliby o kim piszę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Panem/Panią to się trzeba urodzić, Pawłowicz pochodzi ze wsi. :)"

Rzekł wielki panicz z miasta który Bartoszewskiego od Bartosiewicz nie odróżnia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bartoszewski wykorzystuje swoją pozycje, aby prowadzić brudną wojnę z PIS na zlecenie Tuska i Komorowskiego. Słownictwo Bartoszewskiego dorównuje pieniactwu Niesiołowskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy, obawiam się, że pomyliły się Panu osoby. Konkretnie druga osoba liczby pojedynczej z trzecią.

"Jest kiepskim pastuchem." - to nie do W. Bartoszewskiego, a o nim.
Do kogo? Do wyborców.

Poniekąd podzielam myśl, że mogą oni innej argumentacji nie zrozumieć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panem/Panią to się trzeba urodzić, Pawłowicz pochodzi ze wsi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"jest kiepskim pastuchem." -całkowicie zgadzam się.
Niektórzy obrażają się na słowa Pani Pawłowicz ale zapominają, że taki człowiek jak Bartoszewski nie jest w stanie zrozumieć innego języka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Epitet " bydło " ze strony Pana Bartoszewskiego nt posłów PiS nigdy nie padło .
Pan Duda [ szef komitetu wyborczego PiS ] sugerował aby szukać w internecie . Nie znalazłam takiej frazy .
Dyplomatołki sprzed 7 lat wiecznie żywe . Małostkowi , pamiętliwi ludzie .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mowa nie jest ''o kimś'' tylko o buczącym na uroczystości bydle :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.