Facebook Google+ Twitter

Krystyna Pawłowicz: UE jest gorsza od komunizmu

"Jestem z gruntu przeciwna Unii Europejskiej. Czekam i modlę się, żeby to się po prostu samo rozwaliło" - powiedziała w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" posłanka Krystyna Pawłowicz. Pani poseł nie akceptuje członkostwa Polski w UE, o czym – jak zapewnia - "prezes Kaczyński wie i co zaaprobował".

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiKlub parlamentarny SLD złożył wniosek do Komisji Etyki poselskiej, o ukaranie poseł Krystyny Pawłowicz, za jej słowa o uczestniczkach "Marszu Szmat" (18 maja ulicami Warszawy). "Szmaty zachowały się, jak szmaty, i niech szmaty walczą w taki sposób" - to drobny fragment wypowiedzi poseł PiS, która wzbudziła swoimi słowami wielkie kontrowersje i wzburzenie, szczególnie emocjonujące wśród Internatów.

"Uszy więdną, jak się jej słucha. Nie ma przyzwolenia na to, żeby posłowie używali słów ohydnych, nieparlamentarnych, wulgarnych i obrażali część społeczeństwa" - mówił w mediach rzecznik SLD, Dariusz Joński.

Po stołecznym tzw. "Marszu szmat", który miał zwrócić uwagę na problem zgwałconych kobiet, poseł PiS Krystyna Pawłowicz, w rozmowie z portalem Fronda.pl nazywała uczestników marszu - dewiantami. Jej słowa wywołały wrzawę wśród działaczy Warszawskiego Forum Lewicy i wielotysięcznego forum internatów. Protestom, a nawet groźbom pod jej adresem, nie było końca, po czym zwróciła się do policji i prokuratury.

"Wychodzenie na golasa, w ogóle bez gaci, bez stanika, jest formą przyczynienia się do gwałtu. Te baby same się reklamowały. Po prostu szmaty" - mówiła w TVN24 poseł PiS, Krystyna Pawłowicz. Stwierdziła również, że "ulica nie należy do k..., dz... i alfonsów" i przekonywała, że kobiety biorące udział w "Marszu Szmat", miały brzydkie ciała i nie powinny straszyć mężczyzn piersiami, o czym przypomina SLD chce ukarania Pawłowicz.

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" poseł zauważyła, że w czasie swoich rządów, PiS było za wejściem Polski do Unii, ale do takiej, która rządziła się "starymi zasadami", czytamy w Rp.PL. Tymczasem Unia ewoluuje w kierunku, który nam się nie podoba - mówi poseł Krystyna Pawłowicz. Chcemy Unii Europejskiej "suwerennych państw, a nie federacji" - podkreśla.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Posłanką Pawłowicz powinna w intencji krachu UE zamówić rownież mszę u o.Rydzyka. Prezes zapewne chętnie dołoży się finansowo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie przypomina się tekst Lenina "i kucharka może rządzić"... Szkoda, że nie pomyślał jak to będzie wyglądało w praktyce. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie wiem czemu, ale poseł Pawłowicz przypomina mi innego, wielkiego mówcę z poprzedniej epoki, ale do argumentcji butem jeszcze nie doszła; wszystko przed nami.

http://deser.pl/deser/1,84842,8998954,Miejsce_3__Chruszczow_i_walenie_butem_w_mownice_,,ga,,3.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto, ja nie straszę pszeszłością, ja proszę, żeby o niej nie zapominać, żeby dyskutować ieraźniejszość bez tej opozycji...:)
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oderwijmy się wreszcie od alternatywy PRL - RP w obecnym kształcie.
Nie ma mowy o powrocie do przeszłości i nie przypuszczam, żeby ktoś z tu obecnych za tym tęsknił. Natomiast nie można wciąż równać w dół i jakąkolwiek krytykę kwitować "za komuny było gorzej" czy "jak ci się nie podoba, to jedź na Kubę", bo to brzmi niczym osławione "a u was biją Murzynów".
Uczepiliśmy się jak rzep psiego ogona tej samej grupy polityków, którzy łącza się i dzielą w różnych konfiguracjach, jakby bez nich miał nastąpić koniec świata. I nie chcemy dostrzec innych możliwości, kwitując to, jak słusznie zauważył pan Marcin, argumentem "nie, bo nie".
Zgadzam się też z Markiem: opozycja pracuje na korzyść Tuska, bo jej przedstawicielami są ludzie, którzy prezentują retorykę epoki Gomułki. A co prezentują przedstawiciele partii rządzącej? Oto najnowszy przykład:
http://www.rp.pl/artykul/365403,1014916-Pochodnie-przeciw-ludziom.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przedmówcom przypominam, że w latach osiemdziesiątych paszporty nasze były zdeponowane "na milicji", któa mogła, lecz nie musiała nam je dać, gdy chcieliśmy podróżować.
Paszport w ręce nie dawał komfortu, można było kupić bilet do Wiednia, lub Berlina.
Inne kierunki wymagały wizy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja powiem tak, miłe Panie. Właśnie dlatego, że mamy takich ludzi w opozycji jak pani Krystyna Pawłowicz, Ziobro, Kurski, Kempa, Palikot, Miller, Macierewicz, Kaczyński i wielu podobnych - Tusk na razie może spać spokojnie, a porządną posadkę w UE i tak dostanie. To są ludzie, którzy nawet gdy mają rację, to zrażają do siebie wyborców niezdecydowanych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiele razy zastanawiałem się czemu nie właśnie neutralność, to by był najlepszy pomysł ale każdy komu o tym mówiłem stukał się w czoło co też ja raczę wygadywać. Natomiast na prośbę o uzasadnienie najcześciej słyszałem coś w rodzaju nie bo nie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłe Panie,na szczęście istnieje jeszcze inna opcja - wariant szwajcarski. Tylko do tego trzeba dorosnąć: po pierwsze nauczyć się prawdziwej demokracji, a po drugie - przestać wierzyć, że musimy mieć wsparcie tego czy innego Wielkiego Brata.
A na dobry początek wybić sobie z głowy, że PO/PiS (niepotrzebne skreślić) kieruje się dobrem państwa i obywateli...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Ewo , to bardzo trafne przypuszczenia . Aha , jeszcze będziemy [ wg PiS ] płacić podatki od luksusu .
Wrócimy do tary , zapasy zakopiemy w ziemiance , na ulice wyjadą ryksze , TV zniknie , radio będziemy słuchać pod kołdrą [ jak Wolną Europę ] ,internet będzie miała tyko władza .
Ludziska będą się tylko modlić i robić dzieci ...prąd też luksus :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.