Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12622 miejsce

Kryształowa Kula AMP dla Andrzeja Gąsienicy-Daniel i Magdaleny Pasko!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-26 13:31

Rozegrane 28 lutego 2012 r. Akademickie Mistrzostwa Polski były dla członów Grupy AST niezwykle udane, szczególnie dla chłopaków którzy zgarnęli 3 pierwsze miejsca wygrywając w pięknym stylu z resztą zawodników. Pokazali oni kto rządzi w tym sezonie na polskich stokach.

 / Fot. ASTZawody rozegrane na stoku Harenda w Zakopanem jak co roku rozpoczęły się od eliminacji strefy zachodniej oraz wschodniej. O ogromnym pechu może mówić zeszłoroczna brązowa medalistka AMP, oraz główna faworytka do złota w tym roku, Weronika Biela, którą zawiódł sprzęt i niestety nie ukończyła ona pierwszego przejazdu. W śród Pań po dwóch równych przejazdach zwyciężyła Magda Pasko przed Natalią Ficek (AST) która przegrała złoto zaledwie o 0,07 sekundy , natomiast brąz powędrował do Aleksandry Król.

 / Fot. ASTMistrzowski tytuł sprzed 4 lat odzyskał Andrzej Gąsienica-Daniel, jego głównym rywalem do złota był kolega z Teamu Tomasz Kowalczyk, który po pierwszym przejeździe tracił do Andrzeja zaledwie 0,06 sekundy. Chłopaki pokazali że są w wielkiej formie odjeżdżając swoim kolegom ponad sekundę.

 / Fot. ASTDrugi przejazd przyniósł wiele emocji ponieważ duża liczba uczestników rzuciła się do odrabiania strat z nadzieją na poprawę swojej pozycji, niestety nie wszystkim wyszło to na dobre. Rafał Płaza, 3 po pierwszym przejeździe wypadł z trasy, a na jego miejsce błyskawicznie wskoczył Maciej Hańczewski z A.S.T. Tomasz Kowalczyk zaliczył słabszy przejazd, ostatecznie zajmując 2 pozycję, co wykorzystał triumfator Akademickich Mistrzostw Polski 2012 Andrzej Gąsienica-Daniel.

 / Fot. ASTW snowboardowych AMP wystartowało ok. 260 zawodniczek i zawodników. Impreza zorganizowana została przez AZS Środowisko. Już nie możemy się doczekać przyszłorocznych Mistrzostw. Gratulacje dla wszystkich medalistów.

Medalistki AMP 2012 w snowboardzie:
1. Magdalena Pasko (AWF Katowice)
2. Natalia Ficek (AST) (AWF Kraków)
3. Aleksandra Król (UJ Kraków)

Medaliści AMP 2012 w snowboardzie:
1. Andrzej Gąsienica-Daniel (AST) (UEK Kraków)
2. Tomasz Kowalczyk (AST) (AWF Kraków)
3. Maciej Hańczewski (AST) (Politechnika Poznańska)

Zapraszamy również na Facebooka AST Poland

 / Fot. Wolski / Fot. AST / Fot. HelanZnajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.