Facebook Google+ Twitter

Kryterium BOXMET Dzierżoniów 2012. Kolarze ścigali się w deszczu

Dzierżoniów, jak co roku, był organizatorem pierwszego wyścigu kolarskiego otwierającego nowy sezon. W tym roku pogoda nie rozpieszczała kolarzy i ścigali się oni w bardzo silnym deszczu.

 / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl)W Dzierżoniowie rozegrano Międzynarodowe Kryterium Kolarskie BOXMET Dzierżoniów 2012 będące Memoriałem Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke. Trasa wiodła ulicami miasta, a jedna runda miała długość 1500 m.

Kolarze w kilku kategoriach ścigali się po mokrej nawierzchni, nie brakowało kraks i nerwowych sytuacji. Oprócz elity, która miała zwykły wyścig "na kreskę", kolarze uczestniczyli w kryterium, czyli każde okrążenie było punktowanie różną ilością punktów. Zmuszało to zawodników to ciągłego "dawania w korby", aby zdobyć kilka punktów liczących się w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Pogoda była naprawdę fatalna, organizatorzy zdecydowali się nawet skrócić elicie wyścig o połowę dystansu z racji padającego gradu i bardzo niskiej temperatury.

Jutro oficjalne rozpoczęcie sezonu w Sobótce, start zapowiedziało wiele liczących się teamów i organizatorzy liczą na emocjonujące ściganie. Czy dopisze pogoda? Czy kolarze będą ścigali się w deszczu, a może nawet po śniegu?
 / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl) / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl) / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl) / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl) / Fot. Bartosz Jagielnicki (jagielnicki.art.pl)

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dzierżoniów z tym wyścigiem kolarskim wcisnął się trochę na siłę, oficjalne otwarcie sezonu kolarskiego jest zawsze następnego dnia w Sobótce. I to jest dopiero ściganie ;D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niewielka miejscowość... a jak o niej głośno! Wczoraj Wilczewski, teraz amatorzy "dwóch kółek" ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.