Facebook Google+ Twitter

Krytycy: Film Bartka Konopki ma duże szanse na Oscara

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-07 17:30

Czerwony dywan już rozłożony, w Hollywood trwają ostatnie przygotowania do 82. ceremonii rozdania Oscarów. Początek o drugiej w nocy naszego czasu. W głównej kategorii - "najlepszy film" jest w tym roku nominowanych 10 obrazów.

Faworytami są dwa tytuły. Krytyk filmowy Janusz Wróblewski stawia na trójwymiarowy obraz "Avatar" Jamesa Camerona, uważany za technologiczny przełom w kinie. Krytyk Andrzej Bukowiecki stawia natomiast na kameralny film o wojnie w Iraku pod tytułem "The Hurt Locker" - "W pułapce wojny" w reżyserii Katryn Bigelow, byłej żony twórcy "Avatara", Jamesa Camerona.

Krytycy są zgodni, że Amerykańska Akademia doceni także wojenny, zaprawiony czarnym humorem film "Bękarty wojny" Quentina Tarantino - może za reżyserię, a - jak twierdzi Andrzej Bukowiecki - na pewno za drugoplanową rolę męską austriackiego aktora Christopha Waltza.

W kategorii "najlepszy aktorka pierwszoplanowa" wygrać może Sandra Bullock za rolę w "The Blind Side" lub Meryl Streep za "Julie i Julia". W kategorii "najlepszy aktor" najczęściej wymieniany jest Jeff Bridges za '"Szalone serce" i George Clooney za film "W Chmurach".

Obaj krytycy nie mają większych wątpliwości kogo Amerykańska Akademia Filmowa nagrodzi Oscarem w kategorii krótkometrażowy film dokumentalny. Ich zdaniem statuetkę prawdopodobnie dostanie film Bartka Konopki wyprodukowany przez Annę Wydrę pod tytułem "Królik po berlińsku". Wszystko będzie wiadomo jutro nad ranem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.