Facebook Google+ Twitter

KRYTYKA CHOLERYKA | Treść bezcenna

Uzasadnienie: Cholerykiem się człowiek nie staje – cholerykiem się człowiek rodzi. Rozum jednak wraz z krytycznym spojrzeniem na rzeczywistość, która pozostawia nieco do pobożnego życzenia, można dzięki lekturze i odwoływaniem się do logiki.

Czasem czuję się jakbym wołał na puszczy, jednak Internet ma to do siebie, że przynajmniej nie zdziera się gardła – a tylko pióro. Ponoć ostrzejsze niż skalpel wymaga regularnego oglądania wiadomości. Wówczas osełka sama otwiera się w kieszeni i pisadło, ostre jak nóż, samo zaczyna błyskawicznie pałać żądzą przeprowadzenia drastycznej operacji na otwartym sercu organizmu państwowego.

Ponieważ jednak Wasz poczciwy choleryk nie jest aż takim megalomanem ograniczam się do stawiania diagnoz artykułom na stronach internetowych. Operacji możecie dokonać sami – w najlepszej wierzę wywalam wytyczne jak kawę na ławę. Moje wskazówki możecie potraktować jak ukochane przez Was doradztwo strategiczne
.
Po pierwsze: nie szkodzić
– brzmi stara maksyma lekarska. Jeśli artykuł jest w miarę do rzeczy, nie czepiam się tylko po to, by strzelić tu i ówdzie wątpliwym dowcipem.

Po drugie: no mercy – jeśli artykuł jest masłem maślanym, będę się z niego nabijał bez litości. Uwierzcie mi: nie trzeba wiedzieć na czym dokładnie polega wycena opcji menadżerskich
, aby zorientować się, że autor pieprzy nieznane przez nieznane. To widać po samej strukturze wypowiedzi.

Po trzecie: nie lać wody – bo za wodę się płaci. Urzędnicy w niektórych cudownych zakątkach Polski grożą ostatnio prywatyzacją kanalizacji miejskiej. Obawiam się więc, że niektóre biedniejsze osiedla może czekać przymusowa rehabilitacja pojęcia rynsztok.
Osobiście zobowiązuję się do ciosów zwięzłych i konkretnych i tego samego oczekuję od Autorów, którzy mają ochotę na małą wojenkę.

Stosując się ściśle do własnych wskazówek, kończę nie wystawiając całego arsenału na widok publiczny. To byłoby co najmniej nierozsądne, prawda? Do zobaczenia w sieci. Solennie obiecuję – będzie gorzej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.