Facebook Google+ Twitter

Kryzys brytyjskiej rodziny

BBC szuka na świecie surowych rodziców dla swoich zdemoralizowanych nastolatków, bo w swoim kraju nie może ich znaleźć. Nowy program telewizji brytyjskiej oferuje dzieciom pobyt za granicą, w konserwatywnych rodzinach. Czy Belize im pomoże?

 / Fot. L. MayorgaWielka Brytania przyznaje się do wzrastającego kryzysu w społeczeństwie. Wielu Brytyjczyków uważa, że w narodzie zanika tradycyjny model rodziny. Brakuje coraz bardziej rodziców, którzy potrafią, w sposób właściwy, pokierować swoimi dzieci. Nowocześni rodzice nie wpajają swoim pociechom dyscypliny, bo chcą je wychować w atmosferze wolności. Nie używają kar, jako formy wychowania, aby uniknąć bycia określanymi surowymi rodzicami. Taki sposób funkcjonowania rodziny doprowadza w efekcie do tworzenia nowej generacji młodych ludzi rosnących w dobrobycie, którym brakuje jednak podstawowych wartości moralnych. Według socjologów państwo opiera się na rodzinie. Rodzina jest jego podstawową komórką, której sytuacja wpływa silnie i bezpośrednio na dobro tego państwa. Upadek wartości moralnych i spójności w rodzinie oznacza niebezpieczeństwo destrukcji całego państwa. Procesy zachodzące w społeczeństwie Wielkiej Brytanii słusznie, zatem, niepokoją tamtejsze sfery intelektualne.

Projekt odnowy

Program brytyjskiej telewizji Twenty Twenty, pod nazwą „Najsurowsi Rodzice Świata”, mający na celu uzdrowienie stosunków w rodzinie, zainicjowany po raz pierwszy w ubiegłym roku, od razu okazał się sukcesem. Kazdego tygodnia dwójka nastolatków była wysyłana do zagranicznych rodzin, aby w ciągu kilkudniowego pobytu doświadczyć atmosfery rodzinnej i metod wychowawczych, których brakuje w ich własnym domu. W ubiegłorocznej edycji programu młodzież została powierzona opiece rodzin z tak dalekich krajów, jak: Jamajka, Indie, czy Afryka Południowa. Autorzy programu twierdzą, że zarówno rodzina goszcząca nastolatków, jak i oni sami, byli bardzo zadowoleni. Obserwatorzy, zas wysoko ocenili taką formę edukacji społecznej.

W tym roku twórcy programu na cel podróży swojej młodzieży wybrali Belize, w Ameryce Centralnej. W informacji przekazanej do lokalnej telewizji Annabel Borthwick z Twenty Twenty Television napisała:
„Szukamy rodziców, którzy wierzą w wychowanie własnych dzieci w oparciu o staromodne formy dyscypliny, więzy rodzinne, wartości moralne, szacunek, oraz którzy są gotowi zastosować je w stosunku do dwójki brytyjskich nastolatków, którzy nie doświadczyli tego we własnym domu.”

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wielki PLUS za wytrwałe pokazywanie nam
innych kultur i ich problemów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeden z lepszych tekstów jakie przeczytałem w tym miesiącu, ważny temat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.