Facebook Google+ Twitter

Kryzys dotknął słynne paryskie kabarety

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-07 21:01

Kabarety skarżą się na coraz mniejszą liczbę widzów. Alarmujące wieści podaje Izba Handlowa Paryskich Nocnych Lokali i Dyskotek.

Szefowie kabaretów, z największymi tego typu instytucjami na czele, jak Paradis Latin, donoszą o odwoływaniu rezerwacji przez biura podróży. Większość kabaretów decyduje się na rezygnację z przedstawień w ciągu tygodnia, pozostawiając dotychczasowy repertuar tylko na weekendy. Inne obniżają ceny, aby przyciągnąć klientów, którzy w powszechnej opinii „dwa razy obejrzą euro zanim je wydadzą".

W słynnym Lido za jeden kupiony bilet, drugi można dostać za darmo. Pod koniec marca na pięć miesięcy zamknięty zostanie, nie tak dawno cieszący się wielkim wzięciem, kabaret Bobin'O na Montparnassie. Jedynie legendarne Moulin Rouge nie skarży się na brak gości, chociaż i w tym przypadku mówi się o zmniejszeniu się o 10 proc. frekwencji, w stosunku do ubiegłego roku. Zdaniem szefów kabaretu taka sytuacja to nie tylko wynik kryzysu, ale także spadku atrakcyjności wizerunku Paryża za granicą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.