Facebook Google+ Twitter

Kryzys gospodarczy nie zaszkodzi organizacji Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-09 07:09

Cięcia budżetowe oraz kryzys gospodarczy nie powinny przeszkodzić Warszawie w realizacji programu inwestycyjnego, związanego z Euro 2012. Tak uważa Andrzej Cudak, dyrektor stołecznego Sekretariatu do spraw Euro 2012.

Plan oszczędnościowy rządu oraz recesja powodują obawy, że uda się przeprowadzić na czas inwestycji infrastrukturalnych związanych mistrzostwami Europy w piłce nożnej.

Zdaniem Andrzeja Cudaka, zaplanowane i rozpoczęte przedsięwzięcia będą realizowane. W jego opinii Warszawa ma wysoki stopień zaufania inwestycyjnego, co pozwala jej łatwo zdobywać kredyty.
Dyrektor warszawskiego Sekretariatu do spraw Euro 2012 przypomina, że większość inwestycji w stolicy jest zlokalizowana wokół miejsca budowy Stadionu Narodowego. Dotyczy to inwestycji drogowych oraz transportowych, w tym przebudowy torowisk.

Andrzej Cudak mówi, że również Port Lotniczy na warszawskim Okęciu zdąży z inwestycjami do mistrzostw Europy w 2012 roku. W planach Okęcia jest między innymi budowa hotelu, modernizacja płyt postojowych i terminali.

Według stołecznego Sekretariatu do spraw Euro 2012, program inwestycyjny związany z Euro 2012 jest wart 7 miliardów złotych. Do mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie, pozostało ponad 1200 dni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.