Facebook Google+ Twitter

Kryzys im sprzyja

Mimo, iż w gospodarce odczuwalny jest kryzys oni świetnie sobie radzą i realizują kolejne zlecenia. Jak zwiększyć sprzedaż oszczędzając przy tym czas i pieniądze rozmawiam z Andrzejem Szandałą, właścicielem firmy wdrażającej e-learning.

 / Fot. Wiesław Urbańczyk - fotoMimo, iż w gospodarce odczuwalny jest kryzys oni świetnie sobie radzą i realizują kolejne zlecenia. O tym jak zwiększyć sprzedaż oszczędzając przy tym czas i pieniądze rozmawiam z Andrzejem Szandałą, właścicielem firmy wdrażającej e-learning.
Panie Andrzeju co sprawia, że w ostatnim czasie e-learning tak zyskał na popularności i jest wdrażany w kolejnych firmach?
W dzisiejszym, bardzo konkurencyjnym świecie firmy niejednokrotnie "stają na głowie" aby wygrać w walce z konkurencją. Rodzi się pytanie w jaki sposób tego dokonać? Odpowiadając warto przytoczyć przykład Doliny Krzemowej, na której sukces złożyła się praca znakomitych fachowców, doskonale przygotowanych i wyszkolonych w swoich dziedzinach. I to jest właśnie odpowiedź na pytanie o sukces na rynku - posiadanie najlepszych pracowników. I nie chodzi tu o dyplomy najlepszych uczelni ale o rzeczywistą wiedzę dotyczącą po pierwsze produktów czy usług oferowanych przez firmę, a po drugie wiedzę dotyczącą profesjonalnej obsługi klienta. Jak pokazuje nasze doświadczenie jest to najlepsza broń w bitwie o klienta. I tu właśnie doskonale sprawdza się e-learning. Dzięki szkoleniom w takiej formie firmy mogą w bardzo krótkim czasie przeszkolić nieograniczoną liczbę pracowników, przy kosztach zdecydowanie mniejszych w stosunku do szkolenia tradycyjnego.
Czyli fakt, iż mamy aktualnie kryzys i trzeba obniżać koszty jest dla Państwa korzystny?
Pozwoli Pani, że posłużę się słowami, które usłyszałem ostatnio od naszego Klienta. Otóż w czasach kryzysu e-learning jest jak fabryka broni podczas wojny - niezbędny nie tylko by przetrwać ale wygrać walkę z konkurencją. Niejednokrotnie bywa tak, że pracownicy działu szkoleń danej firmy mają świadomość, iż trzeba przeprowadzić określone szkolenia ale ich budżet nie pozwala nawet na podróż wszystkich pracowników na szkolenia stacjonarne, nie mówiąc już o udziale w nim. W takiej sytuacji u każdej z osób odpowiedzialnych za szkolenia powinna zapalić się w głowie lampka z napisem e-learning. Bowiem wbrew panującemu jeszcze przekonaniu o wysokich kosztach wdrożenia e-learningu jest on dostępny praktycznie dla każdej z firm - oczywiście w różnym zakresie, niemniej jednak dla każdej. Natomiast ze szkoleniami tradycyjnymi jest trochę tak jak z wyjazdem do USA - teoretycznie lecieć może każdy jednak nie każdy ma wizę...
Jakich wskazówek udzieliłby Pan firmom, które zastanawiają się nad wdrożeniem e-learningu?
Na sukces szkoleń e-learningowych składa się wiele elementów. Po pierwsze należy wybrać odpowiednią platformę. Ja zachęcam do skorzystania z platform dedykowanych, czyli takich "szytych na miarę" dla każdego klienta. Uważam, że tylko przy takim podejściu zostanie ona idealnie dostosowana do jego potrzeb. Drugim kluczowym elementem jest materiał dydaktyczny, który będzie zawarty w szkoleniach. Warto starannie go przygotować lub jeśli w firmie nie ma osoby, która mogłaby się tym zająć - zlecić jego przygotowanie firmie wdrażającej e-learning, posiadającej profesjonalnych metodyków. I tu pojawia się kolejna istotna kwestia - wybór firmy wdrażającej e-learning. Sprawdzenie jej wiarygodności np. poprzez zapoznanie się z portfolio realizacji i referencji to podstawa. Warto też umówić się na spotkanie i szczegółowo zapoznać z ofertą i przede wszystkim systemem pracy danej firmy, bowiem platforma e-learning nie jest produktem, który można kupić z oferty last minute - trzeba go stworzyć, wykreować, dostosować do indywidualnych potrzeb każdego z klientów.

Dziękuję za rozmowę i życzę kolejnych wdrożeń.

Dziękuję również i serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem e-learningu na naszą stronę internetową www.intersiec.com.pl lub bezpłatne spotkanie z naszym konsultantem, który bardzo chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania związane z e-learningiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.