Facebook Google+ Twitter

Kryzys kryzysem, ale na podwyżki dla prezesów i dyrektorów wystarcza

Prezesi oraz dyrektorzy podlegający szefom urzędów otrzymują coraz wyższe nagrody. Mimo kryzysu, rośnie też liczba osób otrzymujących roczne bonusy w urzędach i ministerstwach.

 / Fot. Fot. Marek Bachorski-RudnickiChociaż wysokość nagród ograniczona jest odpowiednią ustawą i wynieść może do trzykrotnej średniej pensji pracownika, nie wszyscy mogą się jej spodziewać. Szeregowi pracownicy urzędów będą mieć w 2012 roku zamrożone płace informuje http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/506621,Dla-urzednika-zamrozona-pensja-dla-dyrektora-nagroda;Polskie Radio[/a].

Żeby otrzymać bonus w postaci nagrody pieniężnej należy odpowiednio zadbać o realizację zadań z roku 2011. Ewentualnie należy pochwalić się dobrymi wynikami finansowymi. Według „Dziennika Gazety Prawnej”, na który powołuje się PR, zdarzają się przypadki, że aby otrzymać gratyfikację należy tylko "nie podpadać".

Z sondy, którą przeprowadziła gazeta wynika, że mimo kryzysu, dodatkowe pieniądze będą wypłacane w 2012 roku. Sonda wskazuje również na fakt, że osób uprawnionych do otrzymania nagród jest coraz więcej.

Na stronie polskieradio.pl czytamy, że w tylko w Ministerstwie Rolnictwa w 2011 roku wypłacono 32 osobom 788 tysięcy złotych nagród za poprzedni rok, co daje średnio około 24 tys. złotych na osobę. Cztery lata temu nagrody dostało 13 osób, w łącznej kwocie 315 tysięcy złotych.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To jest dowód na to, że o żadnym kryzysie nie można mówić. To politycy, bankowcy i finansjera ponieśli straty z powodu błędnych decyzji finansowych a teraz kosztem ludzi pracy, próbują odzyskać straty. Dlatego wymyślają nam różne pandemie chorób by spowodować panikę i wzbudzić u ludzi nieodpartą potrzebę zakupu nie tanich leków. A gdy to nie wyszło tak jak się spodziewali. To trzeba nakręcić spiralę strach spowodowaną kryzysem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Osób uprawnionych do nagród coraz więcej"- Zgadza się-przykład z samej góry, odwołano jednego wiceministra, powolano dwóch nowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... Boże widzisz i nie grzmisz !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.