Facebook Google+ Twitter

Kryzys nie straszny dla rosyjskich menadżerów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-26 08:25

Rosyjscy menadżerowie i właściciele firm w warunkach kryzysu nie mogą narzekać - pisze rosyjska prasa. Okazuje się, że nadal wydają pieniądze na luksusowe rzeczy i otrzymują duże premie - nie zważając na fatalną kondycję finansową firm.

Gazeta „Komsomolskaja Prawda" poinformowała, że w ubiegły weekend właściciel Południowouralskiej Grupy Przemysłowej zorganizował dla swojej żony urodziny w znanym moskiewskim teatrze imienia Stanisławskiego. W ramach programu artystycznego wystąpił Elton John. Dziennikarze ustalili, że za honorarium artysty w wysokości 1,5 miliona dolarów można byłoby prawie przez pół roku wypłacać pensje robotnikom firmy.

Dobrze żyje się kierownictwu czołowych rosyjskich banków, które dostały ogromne wsparcie finansowe od państwa. Dla przykładu - Gazprombank - za ubiegły rok wypłacił każdemu członkowi zarządu po 72 miliony rubli premii, czyli równowartość 7 milionów złotych.

Rosyjski koncern samochodowy AvtoWAZ, który poprosił o wsparcie finansowe państwa za ubiegły rok, wydał na premie dla 12 członków Rady Dyrektorów ponad 50 milionów rubli, czyli 5 milionów złotych.

Gazeta pisze, że może wzorem Stanów Zjednoczonych wypadałoby opodatkować nadmiernie wysokie premie rosyjskich menadżerów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.