Facebook Google+ Twitter

Kryzys ogołocił pensje z nagród

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-03-26 07:30

Pracownicy budżetówki nigdy nie zarabiali kokosów, ale za to zawsze mogli mieć pewność, że w przypadku kryzysu nie stracą pensji. I tak mikre pensje mundurowych i nauczycieli w kryzysie ani drgnęły, co nie znaczy, że nie odczuli oni skutków załamania na rynku. Zobacz listę płac w zakładce Pliki.

Fot. ilustracyjna / Fot. PolskapresseInstytucje państwowe wstrzymały bowiem wypłatę nagród, a w pierwszej połowie 2009 r. również należnych świadczeń dodatkowych, takich jak dofinansowanie na wczasy pod gruszą czy dopłata do letnich obozów dla dzieci.

Stołeczni policjanci, którzy nie mają własnych mieszkań i którym policja płaci co miesiąc specjalny dodatek za wynajem lokum, narzekali na opóźnienia w wypłacie. Największym rozczarowaniem było jednak wstrzymanie premii i nagród. Choć motywacja policjantów nie spadła, efektowne zatrzymania były w zeszłym roku nagradzane często wyłącznie uściskiem dłoni komendanta i okolicznościowym dyplomem.

Kilkusetzłotowe nagrody odeszły w zapomnienie. Podobnie było w stołecznych szkołach, gdzie cięcia dotknęły przede wszystkim nauczycieli z dużym stażem, których zarobki powiększały dodatki uznaniowe. W niektórych szkołach dyrektorzy, w ramach oszczędności, ocenili pedagogów niżej, niż powinni, tylko po to, by uniknąć wypłacania im premii.

Karolina Kowalska
Czytaj więcej: Polska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.