Facebook Google+ Twitter

Kryzys paliwowy w Hiszpanii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-10 12:34

W wyniku strajku hiszpańskich przewoźników, w stacjach benzynowych na terenie tego kraju zaczyna brakować paliwa. Benzyny nie ma już 40 procent stacji w Katalonii oraz 10 procent w Madrycie.

Kierowcy ciężarówek w proteście przeciw wzrastającym cenom paliw, zablokowali drogi dojazdowe do stacji paliw i supermarketów. Protestujący ostrzegają, ze w ciągu kilku dni z zablokowanych sklepów zostaną wykupione wszystkie produkty. Jeśli blokada potrwa dłużej, w sklepach może zabraknąć towarów. Po obu stronach przejścia granicznego pomiędzy Hiszpanią a Francją protestujący kierowcy utworzyli kolejki o długości 10 kilometrów.
Hiszpański premier Jose Luis Zapatero odwołał wszystkie planowane spotkania, by zażegnać kryzys, który zapanował w kraju. Wczorajsze rozmowy między rządem a związkowcami nie przyniosły rezultatu. Protestujący odrzucili propozycje premiera, który oferował im tak zwane linie kredytowe. Związkowcy domagają się między innymi ustalenia minimalnych cen za ich usługi, na co nie chce się zgodzić rząd.

Według związków zawodowych w bezterminowym strajku uczestniczy 90 tysięcy kierowców ciężarówek. Do protestu na razie nie dołączył największy w Hiszpanii związek zawodowy przewoźników.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.