Facebook Google+ Twitter

Kryzys polityczny przez duże PO

Od dawana nie mieliśmy tylu kontrowersyjnych reform w odstępie półtora miesiąca. W tym krótkim czasie poparcie dla premiera i jego rządu gwałtownie zmalało. 100 dni nowego rządu mija w atmosferze społecznego niezadowolenia.

Wraz z nowym rokiem rząd Tuska przedstawił kierunki rozwoju w resortach zdrowia, sportu i cyfryzacji. Polityka rządu wpłynęła na obywateli, ucinając im listę refundowanych leków, wolności i swobody komunikacji poprzez ratyfikację ACTA. Do tego doszło wydłużenie wieku emerytalnego do 67. roku życia. Coraz więcej Polaków jest niezadowolonych z pracy polskiego rządu. Wg sondażu sporządzonego przez portal gazeta.pl, zaledwie 15 proc. pozytywnie ocenia funkcjonowanie polskiego rządu. Demokratyczna większość, czyli 85 proc., ocenia pracę rządu negatywnie. Takiego braku zaufania do premiera i jego rządu nie było od wielu lat. Nastąpił polityczny kryzys, poważny przez duże PO.

Po nowym roku przywitał nas nowy minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, z nową ustawą o refundowaniu leków. Reforma leków wprowadziła totalny chaos, zarówno wśród aptekarzy jak i lekarzy. Najwięcej na tej reformie stracił polski pacjent. W jej efekcie chorzy na stwardnienie rozsiane muszą teraz płacić ponad 300 zł za lek. Brak refundacji Solu-Medrolu, leku na stwardnienie rozsiane, spowoduje masowe wizyty w szpitalach, gdzie leczenie takiego pacjenta wynosi NFZ ponad 3,5 tys. Brak nie tylko logiki w nowej reformie zdrowia, ale przede wszystkim etyki. Wraz z nową listą leków refundowanych coraz więcej pacjentów musi rezygnować z leczenia, a zdrowie pacjenta jest przecież najważniejsze. Reforma nie została przygotowana właściwie. Przyznaje się do tego sam premier na łamach polska.newsweek.pl: „Nie byliśmy dostatecznie przygotowani i nie potrafiliśmy także przygotować otoczenia, a więc przede wszystkim pacjentów, aptekarzy, lekarzy do skutków działania tej ustawy”.

Postulaty PO były inne: zdrowie pacjenta ponad wszystko, jednak w praktyce mijają się z maksymalizacją zysku budżetowego i zmniejszania zadłużenia publicznego. Reforma zakładała, że chorzy dopłacą ponad 2,5 miliarda rocznie. W wyniku tej operacji poparcie PO od nowego roku zaczęło gwałtownie spadać.

Kolejnym zaprzeczeniem postulatu PO była ratyfikacja układu ACTA. Postulat zakładał zwiększanie zakresu wolności obywatelskiej. Ratyfikacja wywołała masowe demonstracje w Polsce, obywatelskie nieposłuszeństwo dało wyraz że rząd Donalda Tuska zmierza w stronę antydemokratyczną, nie licząc
się z opinią obywateli.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.