Facebook Google+ Twitter

Kryzys rozsądku

Mam dwie zdrowe ręce! Tak! Ogólnie jestem okazem zdrowia. Mam wykształcenie policealne, jestem dyspozycyjna, posiadam pewne doświadczenie zawodowe, mam „nawet” zainteresowania, ale...

Ale nie posiadam żadnej grupy inwalidzkiej, statusu ucznia/studenta, nie jestem osobą od (najlepiej) ponad roku zarejestrowaną we właściwym UP i dlatego - jestem bezrobotna!
Ze względów osobistych zrezygnowałam z pracy w Krakowie, żeby przenieść się do innego, mniejszego miasta. I nagle MUR…

Nie jestem absolutnie obojętna wobec losu ludzi niepełnosprawnych, czy prawa studentów do pracy, ale rynek pracy w tej kwestii moim zdaniem wpadł w skrajność – ideą jest oszczędność, a nie dobro ludzi pracujących. Branża budowlana, handlowa, ochroniarska, itd. – potrzebują ludzi (najlepiej) z grupą inwalidzką, a ludzie pełnosprawni w ten sposób nabywają niepełnosprawność społeczną, na którą nikt nie wydaje zaświadczeń, no chyba, że o statusie bezrobotnego…

W dobie światowego kryzysu finansowego, nastał także kryzys zdrowego rozsądku wśród pracodawców, niestety… W przeciągu dwóch miesięcy odbyłam kilkanaście rozmów kwalifikacyjnych, ludzie od „zarządzania zasobami osobowymi firmy” (brzmi obrzydliwie przedmiotowo) po zadaniu mi od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu (sic!) pytań obejmujących samoocenę, motywację do pracy, zarobki w poprzednich firmach, itp., obiecywali do tygodnia, bez względu na wynik rozmowy poinformować mnie o nim.

I tak czekam od tygodni na odpowiedzi odmowne, jednak nie bardzo rozumiem co jest ze mną nie w porządku, nigdy nie stwierdzono u mnie żadnych aspołecznych cech, wszyscy moi poprzedni pracodawcy byli ze mnie zadowoleni, a po kilku tygodniach poszukiwania pracy, powtarzania w kółko odpowiedzi na powielane szablonowe pytania (na które odpowiadam w zgodzie z własnym sumieniem – być może tu jest „pies pogrzebany”…) zaczynam głęboko zastanawiać się nad sobą i próbuję zrozumieć psychologię zarządzania… . Kilku obcych ludzi zadaje mi pytania (czasem naprawdę uwłaczające), a ja mam odpowiedzieć na nie zgodnie z wzorem. Co tam mój indywidualizm, moja kreatywność, czy po prostu moja osobowość -
nie tego potrzebuje rynek pracy, przynajmniej ten, od którego stałam się zależna! I na którym stałam się bezradna…

Idę poszukać pracy…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

A może na pracodawców nałożono za duże obciążenia związane z utrzymaniem stanowiska pracy? Ku szerszemu rozeznaniu w istniejącej rzeczywistości, warto się nad tym zastanowić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Pani Joanny: Nie mam pretensji do wymienionych w opinii grup społecznych, ja tylko wykazuję absurdalność przepisów szkodliwych społecznie.

Do Pana Wojciecha: Zgadzam się z Panem całkowicie, że wina leży po stronie władzy, ale jeżeli pracodawcy do granic będą wykorzystywać bezmózgie ustawy, a pracownicy pozwolą sobie na takie warunki, bez ale, bez komentarza, to będzie trwało następne dziesiątki lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 15.07.2009 13:21

Cóż pracodawcy (oraz ich przedstawiciele) wbrew Twojej opinii nie utracili zdrowego rozsądku oni jedynie całkowicie zgodnie z nim właśnie wybierają wśród dostępnych ludzi o podobnej wydajności, pracowników tańszych w utrzymaniu. To nie ich wina że paru bezmyślnych idiotów ustanowiło takie zasady w których współzawodnictwo pracowników przeszło z poziomu umiejętności, wiedzy oraz chęci do pracy na poziom porównywania wysokości dopłat, dotacji, zwolnień i ulg podatkowych. Podziękuj rządzącym niepodzielnie od 70 lat socjalistom którzy tylko dla ukrycia prawdziwych intencji ubierają się w coraz to inne szyldy partyjnych nazw. PZPR, PIS, PO, PSL, SLD, KLD, PC, SDRP czym tak naprawdę w sprawach gospodarki różnią się te partie ale nie w sferze obietnic tylko faktycznie podejmowanych działań? niczym bo wszystkie to partie socjalistyczne czasem z wątkiem "narodowym", czasem z "europejskim" a czasem "liberalnym".

Komentarz został ukrytyrozwiń

niestety, masz rację...
no ale niepełnosprawni i studenci też chcą z czegoś żyć,
więc nie do nich pretensje ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.