Facebook Google+ Twitter

Kryzys się pogłębia. Bogaci sprzedają już swoje Ferrari

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-12 12:17

Brytyjska prasa przewiduje pogłębienie się kryzysu, który w ostatnim czasie dotarł do zachodniej Europy. Observer prognozuje, że do Bożego Narodzenia pracę straci ponad 2 miliony Brytyjczyków. Według tygodnika rządowy program ratowania systemu finansowego nie pobudzi sektorów produkcyjnych: budownictwa, transportu i przemysłu samochodowego.

W kleszczach znalazły się też małe firmy. Z jednej strony jest coraz mniej klientów, z drugiej nie sposób dostać kredytu umożliwiającego przetrwanie lub zmianę profilu produkcji. Należy się więc spodziewać "powodziowej fali" zwolnień z pracy. Bulwarowe News of the World wieszczą, że każdego dnia likwidowanych będzie co najmniej 1.500 miejsc pracy.

Sunday Telegraph podsumowuje dotychczasowe straty rynku pracy i podkreśla, że najwięcej ludzi już straciło zatrudnienie w sektorze finansowym i mediach. Zwiększa się również liczba zwolnień w przemyśle, budownictwie oraz w handlu luksusowymi towarami.

Evening Standard zwraca uwagę, że świecą pustkami restauracje w City, w których jeszcze niedawno szampan lał się strumieniem, a na handlowych ulicach Londynu widać coraz więcej zamkniętych lokali agencji handlu nieruchomościami.

W rubrykach "sprzedam samochód" londyńskich gazet w ubiegłym tygodniu pojawiło się ponad 730 nowych anonsów różnych modeli Ferrari.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.