Facebook Google+ Twitter

Kryzys w Europie korzystny dla Ryanair?

Jak podaje serwis TVN24 największy, tani przewoźnik lotniczy - Ryanair wietrzy interes w kryzysie finansowym. Od wiosny mają zostać uruchomione nowe połączenia lotnicze między lotniskiem Leeds Bradford a greckimi wyspami Kos, Korfu i Kretą.

Czy Ryanair skorzysta na greckim kryzysie? / Fot. Ardfern/ cc 3.0Rzadko zdarza się, aby ktoś cieszył się z kryzysu finansowego. Ryanair wypatrzył jednak w kryzysie szanse na zarobek. Szef taniej linii lotniczej Michael O'Leary twierdzi, że: Grecja stanie się bardzo tanim krajem w związku z grecką dewaluacją, a w związku z tym państwo będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla turystów. O'Leary znany jest z ekscentrycznych wypowiedzi. Na konferencji prasowej zapytany czy będzie można płacić za przeloty w drachmach odpowiedział: "Nie jesteśmy wybredni. Przyjmujemy każdą walutę. Nawet kozły śnieżne".

Ryanair podpisał umowę z Chińczykami na dostawę samolotów

Dyrektor Michael O'Leary nie byłby sobą gdyby poprzestał na tej jednej dość nietuzinkowej wypowiedzi. Mówił także o tym, że: wszyscy Grecy, którzy chcieliby uciec z własnego kraju będą oblegać rejsy do Leeds, by tam zakupić nieruchomości i się przeprowadzić. Koniec końców mówią oni tym samym językiem co ludzie z Yorkshire Dales - powiedział odnosząc się do wyśmiewanego przez długi czas na w Wielkiej Brytanii dialektu i brytyjskich żartów z języka greckiego. Dyrektor Ryanair znany jest także m.in. z pomysłu płatnych toalet na pokładzie samolotu czy zastąpienie drugiego pilota komputerem.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.