Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13919 miejsce

Kryzys w Lublinie - na koncert zaprasza Muzyczna Scena Andersena

Kryzys - reaktywowana legenda polskiej muzyki undergroundowej wystąpi z koncertem na Muzycznej Scenie Andersena w Lublinie w sobotę 4 lutego o godzinie 20.

 / Fot. Roland OkońOd samego początku działalności w latach 70., grupa stała się symbolem buntu i ikoną muzyki alternatywnej. W rodzącej się kulturze punkowej, Kryzys - na którego czele stali Robert Brylewski i Maciej Magura Góralski - był jedną z najważniejszych i najciekawszych polskich kapel podziemnego obiegu.

Przyznać trzeba otwarcie, że pomimo bezkompromisowej świeżości i żywiołowości twórczej, zespół nie był szczególnie doceniany. Wkrótce też doszło do jego rozpadu. Można powiedzieć, że wyprzedzili swoją epokę, czego dowodem jest długa lista późniejszych grup czerpiących inspirację z twórczości Kryzysu, jak np. Kult czy T.Love.

 / Fot. Roland OkońPo 2000 roku ukazały się dwa albumy "Tribute to Kryzys" na których piosenki Kryzysu wykonały m.in. grupy Dezerter, Pidżama Porno, T.Love czy Farben Lehre. Sukces tych krążków skłonił muzyków Kryzysu do reaktywacji zespołu w składzie Brylewski (wokal, gitara), Góralski (perkusja), Katuszewski (gitara), Iwańczuk (gitara basowa), Świtalski (saksofon).

Najbliższy koncert Kryzysu już 4 lutego 2012 o godzinie 20. Zaprasza Muzyczna Scena Andersena działająca przy Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, ul. Dominikańska 1.

Bilety do nabycia w kasie Teatru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.