Facebook Google+ Twitter

Kryzys w Polsce nasila się. Coraz więcej firm bankrutuje

Z raportu agencji Euler Hermes Collections, zajmującej się badaniem rynku wynika, że od stycznia do października 2012 roku, liczba upadłości w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, wzrosła o blisko 25 proc. W pierwszych miesiącach bieżącego roku, polskie sądy poinformowały o bankructwach 774 przedsiębiorstw, a w 2011 roku w tym czasie, upadło 627 firm.

 / Fot. Radomil/CC 3.0W pierwszej 10. upadłych firm są spółki z branż: budowlanej, przemysłu stalowego i przemysłu mięsnego. Przedstawiciel z grupy Euler Hermes dodaje, że w październiku br. zbankrutowało 93 przedsiębiorstwa, które zatrudniały łącznie blisko 5,5 tys. osób, a ich łączny obrót wynosił około 1,4 mld zł. W październiku zeszłego roku upadło 56 - czytamy w serwisie firm.

Jak przyznaje ekspert trend, który występuje w ostatnich miesiącach, wcześniej był widoczny szczególnie w sierpniu i we wrześniu. Był czas, że liczba bankructw malała, ale teraz mamy znowu gwałtowny skok upadłości. W październiku tego roku, było ich aż o 65 procent więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym - twierdzi reprezentant Euler Hermes.

Rekordowa jest liczba upadłości firm budowlanych; zbankrutowało aż 33. Jak dodaje - to najgorszy dla branży budowlanej miesiąc pod tym względem od 2003 roku. Kolejną branżą z poważnymi kłopotami jest meblarska.

W pierwszych miesiącach bieżącego roku, firmy z tej drugiej branży i analitycy sygnalizowali spadek popytu na meble, głównie w eksporcie, bo aż 90 procent polskiej produkcji meblarskiej trafia na eksport. Obecnie widać dramatyczne pokłosie tego spadku. Od początku roku, zbankrutowało już 17 dużych firm meblarskich oraz 8 ich znaczących dystrybutorów. Według grupy Euler Hermes, drugie tyle upadłości nastąpiło wśród producentów i dystrybutorów innych artykułów wyposażenia mieszkań, w tym oświetlenia, tkanin obiciowych, wykładzin podłogowych i dywanów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jak na hulajnodze, nie można jechać bez końca na jednym odepchnięciu a tu drugiego odepchnięcia nie ma

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.