Facebook Google+ Twitter

Kryzys we Włoszech dotknie najbiedniejszych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-01-04 08:04

Po zmianie premiera, która nastąpiła 16 listopada 2011 roku i po pierwszym momencie radości, wielu Włochów zaczyna patrzeć na przyszłość z niepokojem.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Colosseum-2003-07-09.jpg&filetimestamp=20050130200744 / Fot. Nuno Tavares, CC BY-SA 3.0"Il bel paese" tonie w długach. Chociaż to było wiadome od dawna, 120 miliardów euro stoi na głowach 60 milionów Włochów. Najświeższe statystyki pokazują, że włoscy posłowie są najwyżej opłacani. A najgorsze jest to że 29,3 proc.
młodych ludzi nie pracuje.

Włosi są znani z optymizmu, ale w takiej sytuacji wszyscy zaczynają myśleć o przyszłości jak o bardzo ponurym koszmarze. Coraz więcej osób, oglądając wiadomości telewizyjne, w których pełno informacji o samobójstwach spowodowanych przez bezrobocie albo o masowych zwolnieniach, zastanawia się, czy nie będzie przyszłą ofiarą kryzysu.

Nawet tradycyjne przeceny, odbywające się w tych dniach, mają coraz mniej zwolenników. Sprzedawcy mówią o zmniejszeniu ruchu nawet o 30 proc. w porównaniu do 2011 roku. To oznacza mniej dochodów dla sprzedawców, mniejsze zatrudnienie.

Mimo wszystko ostatnie reformy premiera Mario Monti nie są mile widziane przez przeciętnego Włocha. Dotkną bowiem emerytów i właścicieli domów, którzy będą zmuszeni do płacenia wysokich podatków.

Daniel Zamfir

(Daniel Zamfir)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.