Facebook Google+ Twitter

Kryzys wstrzymuje inwestycje hotelowe w Polsce

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-29 14:57

Do 2008 roku baza hotelowa bardzo dobrze się rozwijała. Teraz widoczne jest spowolnienie na rynku hotelowym, liczba gości zmniejszyła się.

Polska zajmuje jedną z ostatnich pozycji w Europie jeśli chodzi o liczbę miejsc hotelowych w stosunku do liczby mieszkańców. Jednak z drugiej strony w naszych hotelach wykorzystanie miejsc jest stosunkowo małe.

Jagoda Walczak z Wiadomości Turystycznych uważa, że byliśmy na bardzo dobrej drodze do tego, aby hoteli było coraz więcej, by w Polsce poprawiła się dostępność do bazy noclegowej. Niestety kryzys spowodował to, że wiele inwestycji zatrzymało się albo nie weszło w fazę realizacji.

Prezes Instytutu Turystyki Krzysztof Łopaciński podkreślił, że najczęściej budowa hoteli jest finansowana z kredytów, a obecnie jest problem z ich uzyskaniem. Według niego, cześć hoteli będzie oddana tuż przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Dodał jednak, że organizowanie Mistrzostw Europy nie będzie miało większego wpływu na rozwój bazy hotelowej, bo dotychczas nie wiadomo do końca, w których miastach będą rozgrywane mecze. Ponadto nikt nie planuje większej inwestycji hotelowej pod kątem wykorzystania jej przez kilka tygodni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.