Facebook Google+ Twitter

Kryzysowa moda na dzieła sztuki

Myślisz, jak zainwestować swoje oszczędności, żeby na nich nie stracić? Co zrobić, żeby nie wyjść na inwestycji jak Zabłocki na mydle? Czy jednym rozsądnym rozwiązaniem jest upychanie gotówki w materacu albo skarpecie?

 / Fot. Kuba Kamiński

Metody na kryzys


Kryzys to jedno z bardzo popularnych ostatnio słów. Gdzie się nie spojrzy, widać nagłówki: Kryzys! Inflacja rośnie! Ceny ropy znowu w górę! Nie ma się co dziwić, że wszyscy kojarzą słowo kryzys z kłopotami. Niestety, gdy politycy wykrzykują na lewo i prawo, że kryzys szaleje, tylko jedna rzecz jest wtedy pewna, że czekają nas kolejne podwyżki, a pensje mogą się zmienić, ale tylko na niższe. Nawet najwytrawniejsi inwestorzy obgryzają wtedy paznokcie i rwą włosy z głowy w obawie o swoje góry pieniędzy, które stopniowo zmniejszają się za sprawą spekulantów i finansjery. Okazuje się jednak, że panika nie zawsze jest uzasadniona, ponieważ akcje, obligacje i lokaty bankowe to nie jedyne możliwości inwestowania pieniędzy. W czasach, kiedy traci się praktycznie na wszystkim, do łask wracają od dawna znane sposoby na pewny zysk, czyli sztuka i metale szlachetne.

Moda na dzieła sztuki


Dzieła sztuki to sposób na ulokowanie pieniędzy znany nie od wczoraj. Nie jest on na pewno bardzo popularny, bo zajmują się tym głównie mecenasowie sztuki, a ludzi niezwiązanych ze sztuką jest w tym biznesie jak na lekarstwo. Jednak już niedługo. Coraz więcej deweloperów, narzekając na zastój na rynku mieszkaniowym, decyduje się na inwestycje w dzieła sztuki, bo mają pewność, że nie trzeba będzie obniżać cen, żeby je spieniężyć, nawet w czasach kryzysu. Amator znanych malarzy czy rzeźbiarzy zawsze się znajdzie, a w przypadku mieszkań ludzie mogą zawsze wyremontować swoje stare "M", zamiast inwestować w nowe 4 ściany. Oczywiście osoby, które pomyślą teraz, żeby kupić kilka obrazów i sprzedać je za tydzień czy dwa, zbijając na nich kokosy, powinny zrezygnować ze swojego pomysłu. Niestety jest to długoterminowa inwestycja, bo z obrazami jak z winem - im starsze tym droższe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Magda I.
  • Magda I.
  • 28.12.2011 23:40

Dosyc niekonwencjonalny sposob, ale moze warto sprobowac :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marvin
  • Marvin
  • 27.12.2011 22:59

Najlepszy sposob na recesje to inwestycja w samego siebie.... nowy kierunek na studiach, podroz.
Wiedzy i przezyc nawet najwieksza inflacja nie tknie.
Ale jesli musze wybrac, to stawiam na akcje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Piotr
  • Piotr
  • 27.12.2011 12:30

Może warto a może nie. Ja po przeróżnych niewypałach inwestycyjnych tego roku zaczynam upychać w skarpete!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
  • Monika
  • 27.12.2011 12:16

Przekonujący artykuł...może rzeczywiście warto w coś zainwestować,zaryzykować...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Natasza Es
  • Natasza Es
  • 27.12.2011 11:52

Ja zainwestowałam w złoto na początku tego roku i to była dobra decyzja. Chociaż w tych niepewnych czasach kryzysu trzeba uważać z każdą inwestycją, nawet w kruszce. Miejmy nadzieję że sprawdzą się prognozy na rok 2012 i nadal złoto będzie przynosić profity :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.