Facebook Google+ Twitter

Kryzysowa sytuacja w Pakistanie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-25 09:12

Niemal połowa mieszkańców Pakistanu odczuwa skutki kryzysu żywnościowego, który ogarnia kraj. Blisko jedna czwarta mieszkańców musiała już ograniczyć zakupy żywności z powodu wzrastających cen.

W cieniu walki z terroryzmem w Pakistanie narasta kryzys gospodarczy. Na rynku zaczyna brakować podstawowych produktów żywnościowych, przede wszystkim mąki i ryżu.

Gwałtownie wzrosły ceny energii elektrycznej, której i tak nieustannie brakuje, a wyłączenia prądu są codziennością we wszystkich dużych miastach. W wielu z nich ludzie palą na ulicach, zbyt wygórowane ich zdaniem, rachunki za elektryczność. Prognozy przewidują, że zimą dystrybutorzy gazu będą w stanie pokryć jedynie 60 procent krajowego zapotrzebowania.

Winą za złą sytuację gospodarczą Pakistańczycy obarczają władze. Już 70 procent z nich uważa, że do kryzysu doprowadziła zła polityka rządu. Analitycy są zdania, że bez pomocy finansowej z zagranicy Pakistan nie będzie w stanie przezwyciężyć kryzysu. Dlatego władze rozpaczliwie zabiegają o kredyty.

Rząd rozważa skierowanie prośby o kredyt do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Instytucja ta zapowiedziała, że skłonna jest pomóc, ale udzielając kredytu zażąda zmniejszenia wydatków na armię o 30 procent. Wobec prowadzonych obecnie operacji wojskowych przeciw talibom, warunek ten będzie dla Pakistanu trudny do przyjęcia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.