Facebook Google+ Twitter

Krzak wydaje nową płytę!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-15 16:59

Zaledwie miesiąc dzieli nas od premiery koncertowego DVD grupy Krzak. Płyta "11.11.11" pojawi się w sprzedaży 16 kwietnia, a już dzisiaj wiemy jak będzie wyglądała okładka tego wydawnictwa.

okładka nowej płyty zespołu KRZAK / Fot. organizatorSpośród wielu propozycji muzycy wybrali w końcu projekt Dominika Czajkowskiego, który z wykształcenia jest architektem, a z zamiłowania muzykiem. "Po prostu, to co zaproponował Dominik najbardziej mi się podobało" - mówi Leszek Winder gitarzysta grupy KRZAK. W koncercie zarejestrowanym na potrzeby tego wydawnictwa poza Leszkiem Winderem i Janem Błędowskim udział wzięło kilku znakomitych muzyków: Krzysztof Głuch (fortepian), Joachim Rzychoń (bas), Marek Kiełbusiewicz (perkusja), Krzysztof Ścierański (bas) oraz Michał Kielak (harmonijka).

Na płycie znajdą się również dodatki w postaci wywiadów z artystami, materiału z próby, galerii zdjęć, dyskografii i historii zespołu.


KRZAK - "11.11.11." DVD

1. Wysoki Lot
2. Jacky 2004
3. Kattowitz
4. Kawie
5. Czakuś
6. Dżemowa Maszynka
7. 4 numer
8. Lakis
9. Krzak
10. W bajkowym świecie
11. Ściepka
12. Winter Rock
13. Skałki

Zespół Krzak powstał na początku lat siedemdziesiątych, kiedy jako instrumentalny kwartet nagrał kilka utworów dla Polskiego Radia. W jego skład weszli tacy muzycy jak Jan Błędowski (skrzypce), Maciej Radziejewski (gitara), Jacek Gazda (bas) i Wojciech Grabiński (perkusja). W tym samym okresie zespół z powodzeniem konkurował z komercyjnymi wykonawcami a jego umiejętności potwierdziło zaangażowanie ich przez samego Czesława Niemena do nagrania albumu pt.: „Aerolit”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.