Facebook Google+ Twitter

Krzaklewski na Podkarpaciu, Huebner w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 07:48

Rada Krajowa partii zatwierdzi dziś listy kandydatów Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej nazwiska zostały zaaprobowane przez zarząd partii. Na pierwszych miejscach znaleźli się między innymi Marian Krzaklewski z Podkarpacia, Róża Thun z Małopolski czy Danuta Huebner z Warszawy.

Wiceprzewodniczący PO Jacek Saryusz-Wolski, który otwiera listę w województwie łódzkim, liczy na co najmniej 25 mandatów dla Platformy. W związku z tym, że nie zgłoszono zastrzeżeń do decyzji zarządu o kształcie list, nie należy spodziewać się niespodzianek. Nawet nazwisko Mariana Krzaklewskiego - które było dość kontrowersyjną propozycją - pozostanie na liście. Tym bardziej, że w poprzednich wyborach na Podkarpaciu PO nie uzyskała żadnego mandatu. Teraz ma to zmienić właśnie były przywódca "Solidarności".
Premier Donald Tusk zapowiedział, że na posiedzeniu Rady zostanie także poruszona kwestia Instytutu Pamięci Narodowej. Szef rządu przedstawi kierunek - niezbędnych jego zdaniem - zmian w Instytucie. Przewodniczący klubu PO Zbigniew Chlebowski wyjaśniał, że nie chodzi o jego likwidację IPN, ale o zmianę jego władz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.