Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

2569 miejsce

Krzem ujędrnia i uzdrawia skórę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2006-07-25 13:45

Krzem znakomicie wpływa na kondycję naszej skóry, uelastycznia ją, zwiększa jej zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z brudów i substancji toksycznych.

Potrzebujemy niewielkiej dawki krzemu, zaledwie 5-20 mg dziennie, a mimo to przeważnie mamy tego pierwiastka w organizmie za mało. Przyczyna tkwi w diecie. Jemy za dużo mięsa i jego przetworów, a w nim krzemu prawie nie ma. Nie znajdziemy go też w zakwaszonej wodzie pitnej. Mało tego pierwiastka zawierają również ryby, drób i sery. Poza tym do krwi dostaje się zaledwie 30-50 proc. Krzemu, który przyjmujemy z pożywieniem.

Nasza skóra potrzebuje krzemu

[plik 0 lewa]Niedobór krzemu może wywołać wiele chorób, a także "pomarszczyć" nam skórę. Gdy organizmowi brakuje krzemu, skóra szybciej się starzeje, pękają paznokcie, wypadają włosy, kości stają się kruche, osłabiają się ściany naszych naczyń krwionośnych
i łatwiej zapadamy na choroby wirusowe.

Za właściwe przyswajanie i przetwarzanie krzemu odpowiada grasica, która z wiekiem zanika w naszym organizmie. Efekt? Szybciej zaczynamy się starzeć. Żeby podratować zdrowie i urodę, powinniśmy właściwie się odżywiać, czyli jeść: chleb z ziarnami zbóż, warzywa bulwiaste, nie przetworzone otręby i płatki owsiane.

Herbatka czyni cuda

Możemy też kupić preparaty krzemowe, niestety źle tolerują je osoby ze schorzeniami żołądka. Dlatego lepiej przygotować sobie specjalną ziołową herbatę. Oto przepis:
Mieszamy 50 g skrzypu polnego, 50 g poziewnika, 100 g rdestu ptasiego; 1 łyżkę stołową takiej mieszanki zalewamy 2 szklankami wody i gotujemy na małym ogniu, aż pozostanie połowa objętości napoju. Pijemy dwa razy dziennie po pół szklanki.

Twój własny tonik

Krzem znakomicie wpływa na kondycję naszej skóry, uelastycznia ją, zwiększa jej zdolność do wchłaniania tlenu, oczyszcza z brudów i substancji toksycznych. Z podbiału, rdestu, perzu, skrzypu i poziewnika wymieszanych w równych częściach możemy zrobić tonik: 3 łyżki mieszanki zalewamy 2 szklankami wody, gotujemy 15 minut, dodajemy 2 łyżki azulanu, który jak cala reszta jest do kupienia w aptekach i sklepach zielarskich. Po umyciu twarzy wklepujemy tamponem trochę naparu. Dwa, trzy razy w tygodniu możemy przetrzeć nim całe ciało. Zabieg ujędrnia skórę.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

KOREKTA: proc. krzemu, ...ogniu aż.., poziewnika, wymieszanych..częściach, możemy..., ...który, jak caŁa reszta, jest...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.