Facebook Google+ Twitter

Krzemionki koło Ostrowca Świętokrzyskiego: Widowisko historyczne

Jeszcze nie przebrzmiały echa archeologicznej majówki w rezerwacie Krzemionki nieopodal Ostrowca Świętokrzyskiego, a już Muzeum Historyczno - Archeologiczne zaprasza w terminie 10 - 11 maja 2014 roku na kolejną, dwudniową atrakcję.

Scena z widowiska historycznego Na partyzancki poszli bój 1864 - 1944. / Fot. Grzegorz Trynkiewicz/materiał nadesłany przez MH-AW sobotę, 10 maja, o godzinie 17 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki zaprezentowana zostanie wystawa zatytułowana "Na partyzancki poszli bój", na którą złożą się mundury oraz broń partyzancka z przełomu XIX/XX w. Wystawę dopełnią liczne fotografie oraz projekcje video.

Kolejnego dnia o godzinie 10 rozpocznie się prezentacja grup odtwórstwa historycznego, musztra oddziałów, ćwiczenia i sceny rodzajowe z życia obozowego. Będzie można nauczyć się walczyć kosą i bagnetem, a także zobaczyć odlewanie kul karabinowych. Od godziny 13 prezentowane będą "żywe obrazy" rodem z dzieł malarskich Wojciecha Kossaka. Kulminacyjnym punktem programu będzie widowisko historyczne "Na partyzancki poszli w bój 1864 - 1944" zorganizowane w 150. rocznicę ostatnich walk Powstania Styczniowego i 70. rocznicę walk Armii Krajowej w ramach Planu „Burza”. W inscenizacji na polach przylegających do terenu rekreacyjnego gminy Bodzechów w miejscowości Sudół weźmie udział ponad 100Scena z widowiska historycznego Na partyzancki poszli bój 1864 - 1944. / Fot. Grzegorz Trynkiewicz/materiał nadesłany przez MH-A rekonstruktorów oraz około 30 koni.

Wydarzenie zakończy koncert zespołu Gloria Victis Project, który w aranżacji rockowej przypomni najbardziej znane pieśni partyzanckie i powstańcze, który rozpocznie się o godzinie 18. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Marku, dopiero będzie się działo...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę, że się działo oj działo !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.